Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Petras Griškevičius

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
 Crystal Clear app help index.png 
Bent dalis šiame straipsnyje išdėstytos faktinės medžiagos kelia abejones, o jei tiksliau - panašu į šyvos kumelės sapną.
Įtariame, kad čia tik gandai apie alternatyvią realybę, su šiuo pasauliu (aprašomais faktais, įvykiais, daiktais ir žmonėmis) neturintys nieko bendra. Todėl paskelbtas paneigimas, kuris viską neigia.
Konkrečias pastabas skaitykite straipsnio aptarime. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti ir papildyti tinkamais faktais!

Petras Griškevičius - ilgametis pirmasis sekretoriusLTSR, kitaip tariant, viso ko vadas. Atėjo valdžion, ilgai pradirbęs visokias propagandas ir prasimušęs netgi iki Tiesos redaktoriaus pavaduotojo, o jau iš to posto perėjo į pilnavertę partinę nomenklatūrą, ilgainiui ir į LTSR vadovybę.

Dar buvo toksai įdomus dalykas, kad Petras Griškevičius vis labai stengdavosi nekristi valdžiai į akis ir būdavo labai pasyvus - jei kas liepdavo daryti, tai darydavo, o jei neliepdavo, tai ir nedarydavo. Ir su visais dėl visko sutikdavo. Ale irgi buvo kažkaip keista istorija, kad darė jis karjerą ir kilo viršun, pakol pakilo 1966 iki kandidatų į LKP CK biuro narius, o paskui staiga ir netikėtai 1971 pasidarė visai nekandidatas ir kažkaip nusirašė iš kandidatų ir kažkur prapuolė. Nes matyt kažkas susiprato, kas čia toksai per tipas.

O paskui tik staiga atėjo 1974 metai, numirė Antanas Sniečkus ir staiga visai netgi ne kandidatas Petras Griškevičius pasidarė ne tik kad LKP CK biuro nariu, bet staiga ir visu pirmuoju sekretoriumi - ogi todėl, kad aiškiai visiems buvo tinkamas ir visi jį laikė kažkokiu nevykėliu, kaip kokį Leonidą Brežnevą.

Tai Petras Griškevičius išties ir buvo nevykėlis, nes vietoje to, kad kažką rimčiau galvotų, ir toliau su valdžia Maskvoje dėl visko sutikdavo, dėl nieko neprieštaraudavo ir leido puikiausiai siautėti tokiems tipams kaip Valerijus Charazovas ir Nikolajus Dybenka. O ir šiaip visur buvo pakazūcha, o taip pat ir visokia stagnacija, vogimas, protekcijos visokios, kyšiai ir šiaip durnumas vis didėjo po truputį, bet užtat jau nevyko tokių nevaldomų saugumiečių siautėjimų, kokie buvo prie Sniečkaus.

Dar buvo toksai dalykas, kad išties tai į pirmojo sekretoriaus vietą labai taikėsi toksai Ringaudas Songaila, daug anksčiau valdžion atėjęs, tai užtat kai Petras Griškevičius atėjo valdžion, tai tąjį greitai praspyrė kažkur į šoną, o pats ėmė savo grupuotę po truputį augintis. Bet paskui kai 1987 Petras Griškevičius numirė, tai išsyk tasai Ringaudas Songaila į jo vietą ir atsisėdo.

Dar Petras Griškevičius yra žinomas tuo, kad prieš mirtį į savo parankinius LKP vadovybėje kažkaip prakišo Algirdą Brazauską, tai pastarasis ir dabar dar neretam su Griškevičiumi kažkaip asocijuojasi.