Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Pasyvūs pardavimai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Pasyvūs pardavimai - tai tokie pardavimai, kur klientas pats tave susirado ir paprašė, kad tu jam kažką parduotum. Tipiškiausiu atveju tokie pardavimai vyksta parduotuvėse, nes klientai ateina, kažko ieško, kažką ir nusiperka.

Tai aišku, yra dažniausia pardavimų rūšis, ir kai savaime vyksta, tai ir rūpintis niekuo atrodo per daug nereikia. Bėda tik ta, kad kažkodėl klientai eina pas konkurentus, o tie konkurentai sau pelną gauna ir pinigus uždirba. Kai kurie bando tvarkytis pardavimų procesą ir netgi susigalvoja čia pardavimų piltuvėlį, bet tas dažnai nepadeda.

Tada, pamačius, kad pasyvūs pardavimai eina silpnai, dažnas verslininkas susipranta, kad reikia daryti kažkokį marketingą, pirkti visokią reklamą, bet tai tik dar kainuoja papildomus pinigus, o pajamos nuo to nebūtinai padidėja. Juoba kad ir konkurentai nesnaudžia, ir irgi ima daryti tą patį.

Taigi, dar gudresni sugalvoja, kad reikia spręsti viską kardinaliai, ir pačiam ateinti pas klientą anksčiau, nei tas klientas nuspręs kažko ieškotis. Štai taip ir ima rastis aktyvūs pardavimai. Bet vienok su tuo procesu pasitąsius, paaiškėja, kad pardavimų procesas kažkodėl taip paprastai nesuveikia ir viskas labai komplikuota. Taigi, dauguma firmų taip nieko padaryti ir neįstengia, taip ir pasilikdamos savo nišose.

Aišku, paskui iš kur nors išlenda kokie nors konsultantai, kurie papasakoja, kaip viskas gražiai turėtų pasikeisti teorijoje, bet praktika nuo to paprastai nepagerėja anei trupučio, nes konsultantai paprastai ateina tiesiog su tuščiomis šnekomis.