Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Pasaulio valdžia

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Pasaulio valdžia - tai tokia slapta sąmokslo teorija, kad išties visos pasaulio valdžios arba dauguma jų yra paklūstančios kokiai nors slaptai organizacijai, pvz., Iliuminačiams ar dar kokiems nors žydomasoniams. Sudėtingesniu atveju ta pasaulio valdžia būna sudaryta iš kokių nors ateivių, pvz., iš reptiloidų, kurie komanduoja žmonėms. Dar kitais atvejais aiškinama, kad pasaulio valdžia - tai kokie nors Rotšildai, Rokfeleriai ir panašiai.

Būtent šiais konkrečiais laikais dažniausiai į sąmokslo teorijas apie pasaulio valdžią įtraukiamas George Soros, kiek rečiau - Bill Gates, paskutiniu metu tokių teorijų personažu tampa ir Elon Musk. Visokiose tokiose teorijose slaptąsias galias turintys multimilijardieriai valdo visą planetą per visokias organizacijas, technologinius triukus, savo slaptus ryšius ir panašiai.


Artimi kliedesiniai sindromai

Pasakojimai apie visokias pasaulio valdžias, kurios organizuotai viską valdo, yra būdingi ir kai kuriems psichikos sutrikimams. Dažniausiai pasitaiko, esant sunkesnėms maninėms fazėms prie bipolinio sutrikimo, bet būna ir prie įvairių schizofrenijos formų. Neretai teoretizavimai apie pasaulio valdžią pasitaiko prie katatoninės schizofrenijos, bet ryškiausiai matomi, esant paranoidinei schizofrenijai.

Bendru atveju, pasaulio valdžios sąvoka yra gana būdinga įvairioms kliedesinėms sąmokslo teorijoms, itin ryškiai pasitaiko ir esant sistematizuotiems kliedesiams, pvz., tokiems, kurie būna prie ilgai trunkančios nelabai aštrios paranoidinės schizofrenijos.

Vienas iš pasaulio valdžios variantų - tai dviejų pasaulio valdžių kova, kur pvz., viena pasaulio valdžia, kuri yra bloga, bando kovoti prieš kokią nors kitą, kuri yra gera. Tokiu atveju galime kalbėti, kad tai jau yra tipiški antagonistiniai kliedesiai, kurie yra viena iš ryškiausių pasaulinės valdžios nupasakojimo formų.