Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

PDP-11

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Gi klasikinė PDP-11 sistema su visokiais ten išplėtimais tapo ergonomikos pavyzdžiu ilgiems laikams

PDP-11 - gi tasai kompiuteris, katras kadais senais laikais (apie 1970) sukėlė visą perversmą kompiuteriuose, mat gi nors ir buvo didumo sulig spinta, bet kiti kam nors tinkami kompiuteriai to meto buvo dar didesni, o kainavo 10 kartų daugiau. Tai šitas DEC agregatas išpopuliarėjo taip sparčiai, kad net sukėlė kalbas, esą kažkada kompiuteriai bus naudojami netgi buityje.

Paradoksaliu būdu, nors DEC vadovybė ir skelbė viešus pareiškimus, kad buityje kompiuterių niekada nebus, nes jie ten nereikalingi, gavosi taip, kad buitiniai kompiuteriai atsirado, o pagrindu šiems tapo įvaidūs procesoriai, vienaip ar kitaip pamėgdžiojantys būtent šios firmos PDP-11 kompiuterio architektūrą, o ir patys PDP-11 kompiuteriai vėliau buvo gerokai sumažinti ir pardavinėjami, kaip paprasti PC.

Tai kas dar įdomu, šituos PDP-11 įvairiais būdais klonavo sovietai, šitaip sukurdami ir savo 10 metų pavėlavusį šedevrą DVK, o primityvi RT-11 OS vėliau susilaukė gerokai supaprastinto klono pigesniems kompiuteriams - CP/M, katras savo ruožtu buvo vėlgi klonuotas į DOS, o jau iš šio po truputį išaugo ir Windows.

Šitiems patiems PDP-11 kompiuteriams buvo sukurta ir Unix sistema, naudojama beveik visuose serveriuose, o taip pat ir C (vėliau išvirtusi į C++) programavimo kalba, kuria parašytos beveik visos egzistuojančios programos. Taip kad gaunasi taip, jog visi šių laikų PC išties tėra netiesioginiai šito paties PDP-11 palikuonys...