Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Pūliai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
 Star of life.png  Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Pūliai - gelsvai balsva, būdingą saldoką "pūlinį" kvapą ir salsvą su sūrumo priemaiša skonį turinti masė, susidariusi iš žuvusių baltųjų kraujo kūnelių, sunaikintų infekciją sukėlusių bakterijų bei apmirusių organizmo audinių.

Paprastai pūliai susidaro dėl stafilokokinės infekcijos ar dar kokių nors panašių bakterijų veiklos, tačiau gali sukelti ir kitos priežastys. Susidaręs pūlinys turi būti šalinamas, taikant chirurgines priemones - prapjaunant ir išspaudžiant, su vėlesniu dezinfekavimu ir esant reikalui - gydymu antibiotikais.

Labai neretai puliai susidaro iš visokių ten natūralių priežasčių, kaip kad spuogai, kuriuos spaudžiant, ištrykšta pūlių lašelis. Vienok blogai išspaustas spuogas nesunkiai virsta votimi, o šioji - šunvote ar netgi piktvote, o paskui būna, kad baigiasi ir ištisa kokia nors gangrena, kur pūliai kartais tekėte teka, bet galų gale ir apstoja, nes tenka nupjaustyti ištisas galūnes.

Dar kai kuriems kyla asociacijų kažkokių tarp pūlių ir snarglių, tai čia negalim paneigti, kad tos asociacijos būtų neteisingos, nes medicininėje praktikoje būna ir taip kartais. Vienok tokiu atveju sloga paprastai būna skausminga, o snargliai - balkšvai pageltę ir su krauju.