Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Organiniai kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Organiniai kliedesiai - tokia išties tai pseudodiagnozė, kuri neretai pas mūsiškius psichiatrus pasitaiko, nes būdinga, kad diagnozių nelabai jie skiria ir pagal poreikį ko papuola prisigalvoja. Realiai gi tokių kliedesių anei jokioje klasifikacijoje nėra - nei ten kokioje ICD, nei pagal Sniežnevskį net. Artimiausia gi diagnozė pagal ICD būtų F06.2 - Organinis kliedesinis šizofreninio pobūdžio sutrikimas.

Realiai gi yra tiesiog toksai psichoorganinis sindromas, kur smegenys pažeidžiamos pacientui - dažniausiai dėl kokios nors infekcijos, aterosklerozės ar kokio nors panašaus sutrikimo. Tai ir kliedi tada toksai atitinkamais organiniais kliedesiais. Tik svarbu čia atskirti, kad organiniai kliedesiai nėra joksai susirgimas, taip kad šitokios ligos nėra, o jei yra organinis sutrikimas, tai tas sutrikimas ir diagnozuojamas, nes gi patys tokie kliedesiai niekuo išskirtiniu nepasižymi ir nenagrinėjami netgi kaip specifinis kokiai nors ligai simptomas.

Pagal savo kilmę tai būtų antriniai kliedesiai - atsiradę dėl smegenų pažeidimų. Pagal savo pobūdį - kliedesiai buki, gana nykūs, su konfabuliacijomis ir šiaip tai primenantys paralitinius kliedesius, o kuo labiau tuos paralitinius primenantys - tuo sunkesnė reiškia yra stadija.