Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Opel Manta

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Štai tokia Opel Manta visame gražume, tais laikais kai ji dar buvo naujiena.

Opel Manta - kadaise toksai buvęs legendinis Opelis, nes buvo svarbesnis, nei koks golfukas ir trečiukas kartu paėmus, mat BMW anais laikais vis dar buvo laikomas gana šūdina mašina, o ir golfukai gal netgi atsiradę nei nebuvo. Aišku, kadangi anuomet prie ruso buvo geriau, tai Opel Manta tais laikais Lietuvoje buvo negirdėta irgi nematyta, tai ir nežinoma.

Ale gi kai visai naujame dar Scooter klipe pamatai nulaižytą Opel Manta mašiną, tai jau turėtum suprasti, kad kažką anoji visgi reiškia.

Opel Manta išties gi buvo paimta ir nukopipyzdinta idėja nuo kokio tai Ford Mustang, o jei dar tiksliau - tai nuo Europai skirto Ford Capri: padaryti mašiną iš pigių einamiausio modelio dalių, bet tokią, kad gražiai atrodytų, lyg kokia sportinė, ir važiuotų kiek geriau, nei einamiausias grabas, taip kad esmė - tiesiog šiek tiek mažesnė, lengvesnė, žemesnė, žemesnį svorio centrą turinti ir aptakesnė mašina, kuri važiuotų kiek geriau už kitas. Ir nors anuo metu, apie 1970-1975 metus panašios amerikoniškos mašinos buvo jau įprastos, Europoje dar niekas to nedarė, tai Opel buvo pirmeiviai.

Tai kaip ir amerikonų gamintojai, Opel irgi nesicackino - paėmė Opel Ascona triperį, jam sukūrė gražesnį ir žemesnį kėbulą, tai vat štai jums ir prašom!


Įdomumai apie Opel Manta

Čia dar visokių faktų apie Opel Manta, gal išties ir nelabai įdomių, bet visvien įdomių:

  • Nors Opel Manta buvo sukurta, perdirbant Opel Ascona, į rinką Manta buvo išleista keliais mėnesiais anksčiau už Asconą.
  • Buvo dvi Opel Manta kartos - pirmoji, išleista 1970, vadinama Opel Manta A, su apvaliomis lempomis ir rykliška nosimi (kiek panašiai kaip pas BMW), o antroji buvo išleista 1975, vadinama Opel Manta B, turėjo stačiakampes lempas ir savo išvaizda kiek labiau priminė naujesnius Ascona modelius.
  • Ir pirmas, ir antras Opel Manta variantai turėjo galinius varančius ratus, o ne priekinius.
  • Pirmas Opel Manta modelis buvo smarkiai eksportuojamas į JAV, kur buvo parduodamas Buick atstovybėse. Mašinos buvo tiek geros, kad paskui, kai apie 1975 Vokietijos markių kursas staigiai pakilo ir mašina pasidarė neįperkama, amerikonai ėmė vežti iš Japonijos Isuzu gamyklų visokius nieko bendra su opeliais neturinčius "Isuzu Opel" ir "Buick Opel" - Opel prekės ženklas vienu metu ten buvo ryškiai geresnis, nei BMW.
  • 1989 metais vietoje Opel Manta pradėta gaminti Opel Calibra, bet šita mašina savo keliamais įspūdžiais jau Mantai gal ir neprilygo, net nepaisant galingesnių variklių.