Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

OGPU

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

OGPU arba "Objedinionoje Gosudarstvenoje Političeskoje Upravlenije" - anokia keista kontora, kuri pavaldi buvo kompartijai Rusijoje, kai tenai siautėjo Leninas. Oficialiai kažkaip ten siejosi su NKVD ir tebuvo kažkoks tenai NKVD padalinys, o realiai tai ir valdė viską, o pati nuolat buvo valdoma partinių vadų. Dar kiek anksčiau vadinosi tiesiog GPU.

Tai Tarpukaryje, ypač dar ankstyvesniame, iki 1934, kai buvo visai ten į NKVD įjungta ir paslėpta, šita kontora ir buvo toji, kuri visiems varė didžiausią siaubą. Tuo tarpu NKVD daugiau darė kokios tai milicijos darbus. Bet štai nuo tų pačių NKVD ir OGPU sujungimo veiksmų Sovietų Sąjungoje ir prasidėjo patys didieji valymai, nes būtent tada saugumas įgijo realiai neribotas galias.

Dar čia reikia pasakyti, kad iki atsirandant OGPU, buvo tiesiog GPU. O gerokai vėliau, jau 1941 metais, pakol vyko karas ir reikėjo realiai saugumu užsiimdinėti, o ne šiaip kokiu teroru, tasai saugumas buvo kuriam laikui nuo NKVD atjungtas ir pavadintas NKGB. Bet tai buvo dalykas laikinas, nors paskui ir išvirto vėlei į MGB ir KGB.