Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Nikolajus Dybenka

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Nikolajus Dybenka (dar kartais užrašomas, kaip Nikolajus Dybenko) - LKP sekretoriato veikėjas, antrasis sekretorius, buvęs nuo 1978 iki 1986. Matyt buvo didelis Juozo Maniušio sėbras, nes kartu su anuo labai intensyviai diegė visokį rusinimą, reikalaudamas, kad mokyklose būtų įvestas privalomas rusų kalbos dėstymas dar nuo pradinių klasių, o paskui - kad ir visas profesinis mokymas rusų kalba būtų.

Tai tuo savo rusinimo kliedesiu Nikolajus Dybenka labiausiai visiems ir įsiminė, nes per tą laiką, pakol jis buvo, po truputį pradėti visur šalinti lietuviški užrašai, nes kai anas gatvėmis važiuodavo ir kokią nors lietuvišką iškabą pamatydavo, tai piktindavosi, kodėl nesuprantamai parašyta ir kad turi būti viskas rusiškai.

Užtat nors dabar beveik jau niekas neatsimena, ką ten tokio tasai nuveikė, bet visiems dar kelia asociacijas su kažkuo labai buku ir šlykščiu ta jo pavardė.

Dar kita vertus, reikia gi pasakyti, kad ir prieš Dybenką buvęs Valerijus Charazovas irgi buvo panašus, tik bukesnis, o ir paskui atėjęs Nikolajus Mitkinas nelabai smarkiai tesiskyrė - gal tas Dybenko tiktai gudresnis už kitus buvo, nes visą tą rusinimą labai sistemingai per mokyklas organizavo.

Dar tokie gandai sklandė, kad su Nikolajumi Dybenka nelabai mėgdavo kiti švenčių švęst, nes tas nuolat lįsdavo ir gerdavo kiek įgalėdamas, ir kitus stengdavosi nugirdyti, taip kad visi ant žemės keturiomis ropinėtų.