Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Neteisumo prezumpcija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Neteisumo prezumpcija - vienas iš daugybės visokių trololo leidžiančių situatyvinių šablonų, kuris kelia žiaurias pjautynes tarpu jo nesuprantančių, tačiau puikius juokus tarpu jį suprantančių.

Neteisumo prezumpcijos esmė labai paprasta: vienas iš diskusijos dalyvių kito diskusijos dalyvio atžvilgiu turi susidaręs nuomonę, kad tasai yra neteisus ir nusišneka. Tokio tipo nuomonė gali būti atsiradusi, kaip projektyvinis kliedesys, tačiau gali būti ir pagrįsta ankstesniais kito dalyvio pasisakymais.

Atsiradus neteisumo prezumpcijai, ją palaikantis diskusijos dalyvis ima ginčytis su bet kuriais kito dalyvio teiginiais, remdamasis prielaida, kad tasai yra neteisus, vadinasi - jo teiginiai klaidingi.

Neteisumo prezumpcijos išnaudojimo būdas yra labai paprastas: neteisiu laikomas dalyvis ima rašyti teiginius, kurie yra visiškai teisingi, tačiau jų teisingumas nėra matomas akivaizdžiai. Neteisumo prezumpciją taikantis dalyvis ima ginčytis su tais teiginiais, kol staiga pasijunta susimovusiu, nes šnekėjo visiškus kliedesius.

Reikia nepamiršti, kad tuo atveju, kai neteisumo prezumpciją taikantis asmuo turi sprendimo galią savo rankose, neteisumo prezumpcijos eksploitavimas tampa neproduktyviu. Pvz., neteisumo prezumpciją studentui taikęs dėstytojas per egzaminą, būdamas sumaustytu, gali parašyti tiktai dar blogesnį pažymį. O neteisumo prezumpciją taikęs policininkas, būdamas sumaustytu, gali tiesiog supyzdinti kokį nors gudruolį bananu.