Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Nerišlūs kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Nerišlūs kliedesiai - tai nesisteminiai kliedesiai, kurių asistemiškumas pakankamai didelis, kad galima įtarti, jog pacientas yra dezorientuotas, galimai patiriantis haliucinacijas ar kokią nors sunkesnę psichozę, arba gal tiesiog yra demencinis iki tiek, kad išvis nesuvokia, nei kas jis toks, nei kur jis yra.

Nerišlių kliedesių esmė - kad jie ne tik nesudaro kliedesių sistemos, kuri gali būti papasakota, kaip pasakojimas, bet išvis nelabai siejasi su realybe ir jos įvykiais. Pvz., pacientas gali kalbėti, kad jis laukia traukinio ir jau tuoj lips į vagoną, nors pats yra viduryje parduotuvės. Nerišlūs kliedesiai aplinkiniams atrodo kaip nesąmonė, kurios niekaip paaiškinti nesigauna.

Nerišlūs kliedesiai gali reikštis kaip antriniai kliedesiai, t.y., kylantys iš paciento patiriamų haliucinacijų, kurios, savo ruožtu, gali kilti dėl to, kad pacientas patiria schizofrenijos priepuolį, arba, pvz., yra sveikas, bet apsivartojęs narkotikų, arba, pvz., yra susirgęs kokia nors smegenų infekcija.

Kita vertus, nerišlūs kliedesiai gali imti rastis kaip visiškai sunkaus smegenų pažeidimo požymis, pvz., kaip paralitiniai kliedesiai.