Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Muravjovas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Vat tas garsusis paminklas Muravjovui, kurį vilkų taukais ištepdavo, stovi prie dabartinės prezidentūros, dviguba tvora aptvertas, o gerai įsižiūrėjus, ir baltai apsirengusį žandarą galima pamatyt, katras tą Koriką saugo...

Muravjovas Korikas - Caro generolas, numalšinęs Lietuvoje 1863 metų sukilimą. Koriku pramintas už tai, kad visur statė kartuves, kuriose, nei nesiaiškindamas, kardavo visus iš eilės - ir sukilėlius, ir įtartinus vietinius gyventojus. Dėl to, kiek žiauriai buvo malšinamas sukilimas, jis neretai prilyginamas genocidui, nors savo mąstais kiek ir atsilieka.

Muravjovo iniciatyva buvo totaliai perstatytas Vilniaus Senamiestis - daugybė senovinių pastatų išgriauta, daugelis - perstatyta klaikiu pseudobizantiniu stiliumi, uždaryta nemažai bažnyčių, o lietuvių ir lenkų kalbos - tiesiog uždraustos.


Paminklas Muravjovui

Niekinamas visų, išskyrus kartu atvykusius carinius karininkus, Muravjovas net po mirties nerado ramybės: šalia generalgubernatūros rūmų jam pastatytą paminklą, vietiniai studentai nuo pat pirmos nakties ėmė teplioti vilko taukais: šiuos užuodę, iš tolimiausių apylinkių subėgdavo šunys, katrie ant paminklo lodavo iki pat ryto, kai juos išvaikydavo žandarai. Siekdami išvengti tokių patyčų, rusų valdininkai įtaisė prie paminklo ištisą parą budinčią sargybą, bet ir tai nepadėjo - gudrūs studentai tiesiog apšlakstydavo paminklą taukais, eidami pro šalį. Bandant išvengti tokių šposų netgi buvo pastatyta antra paminklą juosianti tvora su dekoratyviniu nakčiai užrakinamu skvereliu, tačiau ir tai negelbėjo: kai kurie studentai įsigudrindavo išteplioti paminklą vidury baltos dienos, kiti gi per tvorą perlipdavo naktį, kol kas nors nukreipdavo sargybos dėmesį.

Simboliškas buvo paminklo likimas: Pirmojo pasaulinio karo pradžioje, artėjant vokiečių kariuomenei, rusų valdžia nutarė šį išsivežti, tačiau masyvaus paminklo nepavyko nukelti nuo postamento. Galų gale darbininkai pastatė medinę konstrukciją virš paminklo, o šį pakorė už kaklo. Konstrukcija įlūžo ir paminklas visą dieną taip ir prakabojo pakartas. Paspoksoti į reginį susirinko ištisa vilniečių minia... Istorija sako, kad paminklas dingo, bevežamas į Rusiją.