Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Moment

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Štai tokie Moment klijai, užtat jau be jokio toluolo, taip kad ir toksikomanms netinkantys, nes jokio ten kaifo nesukeliantys

Moment - tokie legendariniai klijai, kur iš vėlyvojo sovietmečio buvo, savo populiarumu neįtikėtinu tapę visokių narkomanijų ir toksikomanijų simboliu, nes kaip žinia, tais laikais nebuvo narkomanijos.

Moment klijai pradėti gaminti SSRS dar 1979 metais, pagal receptūrą, nupirktą iš vokiečių Henkel koncerno. Originalus klijų pavadinimas buvo "Pattex", anie dar 1956 metais buvo išrasti ir labai pasiteisino. Tai vat kai vokiečiai tuos klijus vartojo klijavimui, tai visoksai sovietinis jaunimėlis atrado, kad labai gerai šitie klijai tinka uostymui. Vienok dar paskiau, jau po to, kai SSRS suiro, visą tą rusišką fabriką nusipirko tas pats Henkel, taip kad štai jums ir prašom.

Pagrindinis uostomasis Moment klijų komponentas, kuris narkomanams duodavo į galvą, buvo toluolas. Vienok anas smarkiai toksiškas, sukeliantis visokias nemalonias pasekmes ir taip toliau, tad kurį laiką vartojant, smegenys pažeidžiamos negrįžtamai - narkomanai patampa maždaug tokiais puspročiais, kurie net ir neapsiuostę, nelabai aplinkoje orientuojasi.

Įvairūs toksikomanai, katrie kitąsyk būdavo išvis dar vaikai - 10-12 metų, kurie uostydavo Moment klijus, būdavo dviejų rūšių: dibilai ir suvisam idiotai. Tai dibilai suvarydavo Moment klijų tūbelę į polietileninį maišiuką ir jį sugniaužę rankose, kvėpuodavo ilgai ir smarkiai, pakol nepasidarydavo visai apduję. O po to jau būdami apduję, valkiodavosi gatvėmis, nesuvokdami aplinkos. O kur jau suvisam idiotai, tai užsimaudavo tą maišiuką ant galvos, nuo ko po kiek laiko neretai prarasdavo sąmonę ir numirdavo uždusę. Tai tokius paauglių lavonėlius kartais milicija aptikdavo kur nors rūsiuose ar palėpėse, su maišiukais ant galvų.

Kaip sako visokie gandai, gal jausdama kokią atsakomybę apie 1998 metus firma gamintoja iš Moment klijų sudėties pašalino toluolą, pakeisdama jį į kažkokį acetoną, kuris visiškai jokių efektų neduoda. Tai nuo to labai tragiškai smuko klijų pardavimai. Ogi Moment buvo viena svarbiausių kioskuose pardavinėjamų prekių - matyt antra po trojnoje.

Vienok tie Moment klijai nėra kažin kas labai jau gero, 1956 metais kurtos receptūros jau seniai tapo atsilikimu, tad vertina šitus klijus nebent kokie sovietžmogiai, kuriems atrodo, kad kas SSRS buvo gaminama, tai tas yra gerai, nes aplamai prie ruso buvo geriau.