Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Mitas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Mitas - tai tokia speciali pasaka iš kažkokios mitologijos, kurioje ne šiaip vaikams pasakojama kažkas, o pasakojama apie kažkokias dievybes ar dar ką nors panašaus. Tai tokia pasaka skiriasi tuo, kad joje paprastai atsispindi kažkokie senovės religijos dalykai, pvz., istorijos apie dievus ar pusdievius, o taip pat neretai ir tikri, tiktai iškraipyti istoriniai įvykiai - pastarieji kartais dar vadinami padavimais.

Šiais laikais dar mitais vadinami visokie išsigalvojimai ir miesto legendos, o kartais - dar ir kokia nors senesnė, į liaudies pasakojimus perėjusi propaganda ar tiesiog fake news. Tai šitie dalykai išties dažniausiai nėra tikri mitai, nes juose nėra esminių mitų elementų - t.y., kažkokios didvyrio figūros, kažkokių tikrų ar išgalvotų vietovių, kur vyko veiksmas ir žygdarbių, kurie buvo atlikti.

Kita vertus, kai kurie mitai yra sukurti visai neseniai, kartais dar netgi jų herojai vis dar yra gyvi - pvz., mitas apie tai, kaip Landsbergis kolūkius sugriovė.


Visokie senoviniai mitai

Pasaulyje gerai žinoma Senovės Graikijos mitologija, o taip pat didele dalimi iš šiosios kilusi Senovės Romos mitologija, kur labai daugelis mitų pasakoja apie visokius dievus, jų nuotykius ir panašiai. Senovės graikų mitai nuo romėniškų mitų dažnai skiriasi tiktai dievų ar pusdievių vardais bei smulkiomis detalėmis.

Kitų gi tautų mitai kartais būna ir labai keisti, ir neįprasti, bet tai tik todėl, kad mokyklose apie juos nemoko.