Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Mini

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Per pusę perpjautas Mini rodo savo sandarą. Lyginant su kitomis to meto mašinomis, čia buvo neįtikėtinai keista konstrukcija
Garsiausias Mini naudotojas buvo Ponas Bynas, tai čia jis kartu demonstruoja ir visos Mini mašinos dydį

Mini - tai buvo tokios angliškos mašinos, kurios tapo legenda dėl įvairių priežasčių. Nes ir šiaip gražus mašiniukas buvo, ir labai mikroskopinis buvo, ir labai futuristiškai sukonstruotas, taip kad techniškai beveik be jokių pakeitimų buvo visai padorus daiktas maždaug 40 metų iš eilės. Ir aišku, gal labiausiai tai todėl, kad Mini buvo Pono Byno mašina, kuria jisai visur važinėjosi.

Mini buvo pradėtas gaminti dar 1959 metais ir be didesnių konstrukcinių pakeitimų gamintas iki pat 2000. Konstrukciją kūrė taip, kad Mini būtų visais atžvilgiais geresnis ir sėkmingesnis už Fiat 500, kuris buvo sukurtas porą metų anksčiau. Pradžioje Mini buvo gaminamas ir parduodamas kaip Austin 7 ir Morris Mini-Minor, gaminamas kaip tiesiog mažiausi Austin ir Morris modeliai. Tačiau pardavimai buvo tokie sėkmingi, kad greitai jis buvo pervadintas į Austin Mini, o paskui - tiesiog į Mini.


Mini mašinos konstrukcija

Miniui buvo nustatyti labai dideli reikalavimai - jis turėjo būti ir labai pigus, ir kartu labai mažas, ir kartu visai greitas, ir turėjo turėti variklį priekyje, o ne gale. Visa keleivių ir bagažo erdvė turėjo būti vientisa, kad būtų galima sulenkti užpakalinę sėdynę ir vežti didesnius krovinius. Ir kartu turėjo būti priekiniai varantys ratai, kad nereiktų jokio kardano. Ir taip toliau. Ir kartu ji turėjo būti dar ir patogi. Ir tokią mašiną anglams pavyko sukurti.

Rezultate paskui dešimtis metų visokiausios kitos mašinos buvo ne šiaip sau kuriamos, o kuriamos, vienaip ar kitaip pamėgdžiojant tą patį Mini ar jo konstrukcijas - pradedant skersai įtaisytu priekinius ratus varančiu varikliu ir baigiant hečbeko tipo salonu. Ir nepaisant to, daugelis netgi naujų mašinų gamintojų taip ir nesugeba sėkmingai sukurti kažko, kas būtų panašiai gerai.

Po pusės šimtmečio per kažkokias apklausas kažkokie inžinieriai ir dar kažkas ten nusprendė, kad Mini buvo antras pagal įtaką automobilis žmonijos istorijoje po Ford-T, ir pirmas pagal įtaką iš visų šiuolaikinės konstrukcijos automobilių.


Vėlesnė Mini istorija

Gavosi taip, kad Mini buvo tokia populiari ir vykusi mašina, kad galų gale ją sukūrusi BMC kompanija kažkaip nustojo egzistuoti, o štai Mini vis dar egzistuoja kitais pavidalais. Ir dabar jau niekas neatsimena tos istorijos, kaip ta BMC vargais negalais dar laikėsi, kol pavirto į MG Rover Group, o šitą pradžioje bandė nusipirkti Honda, bet baigėsi viskas tuo, kad su visom Hondos patirtim ir technologijom nusipirko viską BMW, kuris išardė ir pardavė kažką kažkam, o galų gale Rover atiteko Ford kompanijai, buvo parduota ir subankrutavo, bet štai Mini brendą BMW pasiliko sau, išsaugojo ir netgi išaugino, tiesa, jau kitą modelį.

Naujas BMW sukurtas Mini Cooper nebuvo toksai mažas, kaip tikras Mini, o buvo gal dvigubai didesnis, tai jau ne toksai juokingai mikroskopinis. Bet irgi gavosi labai populiarus. O paskui tas populiarumas gavosi toksai geras, kad BMW prikūrė dar kitų Mini modelių ir dabar jau Mini yra viena iš didžiausią pelningumą duodančių automobilių markių, skirtingai nuo BMC, kuris gamino tikruosius Mini kadaise.


Dar žr.