Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Michailas Suslovas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Vat toks tas Suslovas, kaip ir kiti grakščiai pasidabinęs apdovanojimais

Michailas Suslovas - toksai vienas iš sovietinių veikėjų, bene įtakingiausias politbiuro narys. Valdžion iškopė dar prie Stalino, dar aukščiau kopė prie Chruščiovo, paskui jau buvo koksai tai pilkasis kardinolas prie paties Brežnevo ir paskui numirė.

Išties tai reikia pasakyti, kad Michailas Suslovas buvo tikrasis SSRS ideologas dar 1948 metais, kai iškėlė aukštuose partiniuose sluoksniuose klausimą apie žydus ir tai, kad juos reikia sunkaikinti. Tai vat per tai ir prasidėjo kova su kosmopolitizmu. O paskui jau nuėjo dar aukščiau. Ir tada jau buvo visokios istorijos - ir paties Suslovo asmeninis sprendimas surengti žudynes Vengrijoje 1956, ir vėlgi būtent Suslovo sprendimas užpulti Afganistaną 1979.

Paskui kai atėjo valdžion Chruščiovas, tai šis bandė Suslovą nušalinti, bet baigėsi viskas tuo, kad jį patį Suslovas nušalino 1964, o į jo vietą pastatė Brežnevą.

Vienok gi nors Michailas Suslovas ir numirė 1982 pradžioje, bet jo paties viršun iškeltas Andropovas užėmė jo paties vietą, o paskui jau pasidarė gensekas. O jau nuo Andropovo gi valdžion iškilo ir Gorbačiovas.

Šiaip tai Michailas Suslovas buvo nuokruša ir raudonoji lerva. Apie Lietuvą jis kartą viešai pareiškė taip: "Lietuva bus, bet lietuvių joje neliks". Ar tai kažkaip panašiai. Jei jau visai tiksliai - tai "Литва будет, но без литовцев". Tai paskui visi antrieji sekretoriai ir vykdė šitą Suslovo nurodymą, visur lietuviškumą naikindami, kaip tiktai gali.

Tai dar tuo metu tasai Michailas Suslovas kaip tik buvo kažkokiu politbiuro paskirtu atsakingu už tai, kad prižiūrėt Lietuvą - tai 1944-1946 vyko. Tai vat šitaip ir rūpinosi, kad LTSR vystytųsi visaip. Tuo metu anas dar ir užėmė LKP CK biuro pirmininko pareigas, taip kad buvo netgi aukščiau negu kad Antanas Sniečkus, nes buvo ne šiaip koksai antrasis sekretorius, o išvis viršum visko. Tik kad sėdėjo Maskvoje daugiau.

Dar vienas įdomus dalykas, kad kai Michailas Suslovas numirė, o numirė jis tik truputį anksčiau už Breževą, tai jo mirties proga buvo paskelbtas 3 dienų gedulas per visą SSRS. Ir laidotuvės per TV buvo rodomos. Nereikėjo eiti į mokyklą, kiek prisimenama. O to niekada nebūdavo su kitais iš politbiuro, jei tik nebuvai pačiu genseku. Tai vat taip ir buvo, kad gensekai keitėsi, o realiai tai vadovavo Suslovas. Ir palaidotas buvo šalia Kremliaus sienos kur tik itin įtakingos personos laidojamos buvo.

Skirtingai nuo kokio Stalino, Michailas Suslovas buvo didelis stagnatorius ir kartu visiškas ortodoksas, absoliučiai neigiantis bet kokią rinką, o suvokiantis tiktai kompartijos smegenų krušimą. Šitas pats Suslovas buvo ir tuo žmogumi, kuris Atšilimą stabdė, kol sustabdė galutinai - nušalindamas Chruščiovą nuo valdžios. O paskui visiems per Atšilimą pasireiškusiems padarė taip, kad gyvent būtų nemiela.

Toksai vat gan menkai prisimenamas, tačiau reikšmingas veikėjas iš tų laikų, kai prie ruso buvo geriau.