Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Meškos šikna

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Meškos šiknos prieigos

Čia visiškai ne kokia zoologija ar zoofilija, nors, kas žino, ką mąstė senovės lietuviai, taikydami tokį vietovardį. Meškos šikna - ne kokia nors šiknaskylė, o pažintinis objektas palei Varėną - Marcinkonių apylinkėse, Zackagirio pažintiniame take.

Tiesa, nors visokie gandai sklando, kaip tas pavadinimas atsirado, aiškiai pasakyt negalim, nes tik tiek čia aišku, kad su meškomis kažkaip ta vietovė bus susieta.

Meškos šikna keliautojų prisiminimuose šitaip aprašyta:

Kerpšilius ima keisti nedidelės pelkutės, pievos ir krūmynai, vadinami „Meškos šikna." Dešinėje kultūrinės pievos, kuriomis teka ištiesintas ir pagilintas Zackagiris, o kairėje nedidelė, bet labai graži aukštapelkė. Pavasarį čia pražysta andromedos, subaltuoja švylių pūkai. Sausesnėse vietose auga gailiai, vaivorai, o ant pelkių kupstų raizgosi spanguolių stiebeliai. Keliaujant Aklažerio link, kairėje pusėje atsiveria tvoromis aptverti laukai, vadinami Prūdais


Ten dar ir ne tokių įdomybių esama - Gaidžių kopa, aklsas ežeras, bet ypač akį traukia gausingosios bebravietės. Taigi, kai kas nors sako "Į šikną", tai visada galima papildyti: "Į meškos šikną!"