Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Matijas Rustas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Rusto skraidinama Cesna nutūpusi Maskvos centre

Matijas Rustas (dar žinomas kaip Mathias Rust) - anoks garbėtroška, katrasai ėmė iš pašposijo truputį 1987 metų gegužės 28 dieną su lengvu lėktuvu Cesna praskridęs pro akylai saugomą CCCP sieną ir nusileidęs netoli Raudonosios aikštės Maskvoje - neva norėjo susitikti su Michailu Gorbačiovu pakalbėti apie perestrojką.

Mathias Rust išskrido iš Helsinkio, įtariama, kad įmetė į jūrą statinę tepalo - kad gelbėjimo tarnybos kaipmat ėmėsi ten nardyti ir jo ieškoti, po to nusileido kažkur prie Pskovo pavalgyti, o tada jau Maskvon patraukė. Rusų radarai jį lyg ir pastebėjo lyg ir ne, sako lyg kažkokios pratybos vyko ir dėmesio nekreipė, nors ką ten gali žinoti - gi reikėjo kažkaip matyt išsimeluoti, mat į lėtus žemai skrendančius objektus dėmesio nekreipiama, mat jie greičiausiai kokie automobiliai ar laivai beesą.

Trumpai tariant, iš lėto, žemai skrisdamas, visaip manevruodamas, Mathias Rust praskrido ne tik visą pasienį, bet ir per visą Maskvą, aplink kurią priešlėktuvinės gynybos buvo maždaug tiek, kiek visoje likusioje europinėje Rusijos dalyje kartu sudėjus. Tą praskridęs, nusileido Raudonojoje aukštėje, tiesiai priešais Kremlių.

Vos po nusileidimo visi buvo apšalę tiek smarkiai, kad nei nežinojo, ką su tuo Mathias Rust daryti - ar pagerbti, ar suimti

Taigi, savo nusileidimu jaunasis vokietukas parodė, kad šnipšto verta visa ta sovietinė priešlėktuvinė gynyba. Ta proga Gorbačiovas išmetė lauk apie 2000 karininkų, iš jų apie 200 generolų. O likusieji, kalbama, naktimis kalė lengvųjų lėktuvų parametrus ir akis į ekranus pražiūrėdavo, bei dėl bet kokio nieko naikintuvus keldavo.

O pats Rustas pasirodo kažkoks psichas buvo - paskui jau kai pargrįžo į Vokietiją, tai ir teistas patapo, ir žmoną pizdino, ir regis budistu atsivertė.

Sako, kad jau ir taip patrakusiam Mathias Rust pavažiavo stogas po sovietinės teisėsaugos - pirmiausiai anas, grįžęs į Vokietiją, atsisakė tarnauti kariuomenėje, o tada kai jį pasiuntė dirbti alternatyviosios tarnybos į kažkokius senelių globos namus, tai ten pradėjo kabinėtis pire kažkokių seselių ir slaugių, o baigėsi visa tai tuo, kad kokią tai iš anų moterų, kurią bandė ištratinti, subadė peiliu, nes ji priešinosi. Moteris tik per plauką išgyveno, o pats Mathias Rust paskui kelerius metus sėdėjo kalėjime.