Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

DOS

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš MS-DOS)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
DOS grafinė aplinka (GUI)

DOS (Denial Of Service) - tokia Microsoft'o operacinė sistema, tiksliau, winosas, labiausiai pamėgtas hackerių. STT paskaičiavimais, daugiau nei pusėję atakų ir įsilaužimų buvo naudota DOS.

DOS yra parduodama trimis licencijomis.

  • Home Edition - pati paprasčiausia, pradedantiesiems hackeriams. Iš įsilaužinėjimo priemonių turi tik integruotą Internet Explorer 5 naršyklę.
  • Professional Edition - sudėtingesnė ir brangesnė. Turi visa, ką ir Home edition, papildomai - labai daug nemokamų hackeriškų programėlių, port scannerį, telnetą, internetą, intranetą, adobe photoshopą ir norton antivirusą.
  • Collectors Edition, skirta tikriems savo meno meistrams. Parduodama puošniose skrynelėse, į kurias neskaitant blizgančių paauksuotų DVD su pačia OS, dar įeina: visrakčiai, plaktukas, laužtuvas, peilis, Bilo Geitso nuotrauka, plyta, atsuktuvas ir pliušinis pingvinas išskrostais viduriais.

Įsilaužimai

Į Kupiškio Vaikų namus įsilaužęs hackeris savo laptopo pagalba instaliuoja DOS

Atakos naudojantis DOS operacine sistema paprastai vadinamos DOSinimu, Dosinimu, Nudosinimu ar Dusinimu. Specialistai jas skirsto į tris fazes.

  1. Pirmoji fazė: hackeris įsilaužia į jūsų namus, Pentagoną ar Lietuvos Respublikos Seimą ir nepastebėtas pritykina prie kompiuterių. Jei kompiuteriai būna išjungti, profesionalūs hackeriai prieš pradėdami darbą juos dažniausiai įjungia.
  2. Antroji fazė: hackeris į kompiuterius suinstaliuoja DOS, kartu ištrindamas ten buvusią operacinę sistema. Tokiu būdu jis sukuria pažeidžiamumą, per kurį gauna prieigą prie visų kompiuteryje esančių bylų šakninėmis teisėmis. Žinia, kad būdami visuomenės atmatos, hackeriai šiuos gražius lietuviškus žodžius dažniausiai pakeičia atitinkamais angliškais barbarizmais vulnerability, access, files ir root privileges.
  3. Trečioji fazė: hackeris dirba savo juodą darbą: vagia informaciją, piratauja, nulaužinėja, kopijuoja, trina, gamina virusus ir taip toliau.

Apsauga

JAV apsaugai nuo DOS atakų naudojamos specialios, saugesnės spynos. Ne darbo metu kompiuterius rekomenduojama laikyti užrakintus seife. Slaptažodis nuo seifo turi būti užrakintas kitame seife. Slaptažodis nuo šio seifo turi būti išsaugotas kompiuterio atmintyje, kad nepasimestų.

Lietuvoje realios apsaugos nuo DOS nėra, tačiau specialioji Seimo komisija svarsto galimybę įsigyti iš Čekijos specialius monitorius, nerodančius juodos spalvos. Kadangi DOS grafinė aplinka yra juoda, per šiuos monitorius ji nebebus rodoma. Tokiu būdu hackerio laukia nemalonus siurprizas!


Šviežesnės naujienos

Gi dabar jau Microsoft paskelbė, kad visgi taisys 17 metų senumo saugumo skylę, katra DOS sistemoje buvo ir persidavė per visų rūšių Windows sistemas ir žodžiu, puikus pavyzdys, kaip komerciniai vertelgos rūpinasi vartotojais, kai jau kaip reikiant reikalas prispiria. Tai čia labai smagu, kai aišku sužinai, kad ta saugumo skylė buvo veik amžinai ir aiškiai kažkam žinoma ir naudojama...


Kitos DOS

Dar žinomos yra ir kelios kitos DOS:

Taip pat skaitykite: