Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

MPK

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

MPK, dar vadinamas pelargoninės rūgšties morfolidas - tokia chemikalija, kuri SSRS būdavo gaminama, nes paaiškėjo, kad pagerina visokių ašarinių dujų efektyvumą, ypač kai tosios naudojamos prieš girtus žmones bei šunis.

Čia gi kaip žinia, įprastos ašarinės dujos daug silpniau kažkodėl veikia visokius išgėrusius. O jau tokius, kurie visai prisigėrę, tai veikia visai silpnai. Ir silpnai veikia CS, prastokai veikia CN ir žodžiu, purškia koks nors besiginantis pareigūnas kokį nors pro šalį ėjusį ir staiga netikėtai priešintis pradėjusį pilietį, o to piliečio kažkodėl neveikia tas purškimas ir viskas.

Tai dabar jūs pasakykit, o ką gi tokiu atveju daryt, kai alkoholis nuskausmina visokius ten periferinius nervus ir negana to dar paslopina ir centrinę nervų sistemą taip, kad į dirgiklius toji apstotų reaguoti? Tai vat ir gaunasi, kad neveikia.

Taip vat dėl to neveikimo ir buvo atrasta, kad kai kurios ašarinės dujos, tegul ir labai prastos bendrai, visokius girtuoklius veikia tik truputį silpniau, nei blaivininkus. Tokiu štai būdu ir paaiškėjo, kad ganėtinai prastai veikiantis pelargoninės rūgšties morfolidas, kitaip tariant, chemikalija nesuprantamu ir durnu pavadinimu, alkoholikus paveikia netgi kai jie visai girti. T.y., gavę į akis to morfolido, alkoholikai pradeda rėkti, vaitoti, voliojasi ant žemės ir rodo kitus būdingus aštrios periferinės nervų sistemos intoksikacijos simptomus.

Čia dar reikia pasakyti, kad kaip ir kitos ašarinės dujos, taip ir MPK sukelia krūvas visokių reiškinių, ypačiai būdingi akių ir plaučių pažeidimai, bet kaip įprasta, kadangi mirtinos dozės yra kažkiek ten kartų didesnės už tas, nuo kurių žmogus paslikas voliojasi, tai irgi čia niekas nesiskaito, nes tai yra nekenksminga ir taip toliau.

O dar reikia pasakyti, kad kažkokiu tai būdu MPK labai pastiprina kitų ašarinių dujų veikimą, taip kad kartais dedamas į mišinius su CN, CS ar CR.

Gi kita vertus, kažkaip tie MPK mišiniai populiarūs tik Rusijoje ir Ukrainoje, nes tiktai ten ir būna tos nuolatinės bėdos, kad žmonės prisigeria tiek, kad normalūs europiečiai nuo tokių kiekių numirtų, o ir šiaip visi nuolat girti, o blaivūs laikomi psichikos ligoniais. Tai dar beje, čia negalvokite, kad juokaujame, nes alkoholio nevartojimas Snežnevskio veikaluose taip ir įvardintas, kai vangiosios šizofrenijos požymis. Tai aišku, kad jiems tenai tokiomis sąlygomis labai jau reikia kažko tokio, kaip MPK.