Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


MB 600

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Maksimaliai visko prikištas MB 600 Pullman limuzinas.
Trumpesnis šešišimtasis mersas, kur jau sedanas. Nors būdavo ir tokių pat gabaritų limuzinai.

Mercedes Benz 600 dar žinomas kaip Der Große Mercedes arba "šešišimtinis mersas", o gamykliškai - W100. Legendinis modelis, prabangiausias kada nors gamintas Mercedes, po kurio netgi ir pati Mercedes kompanija nesugebėjo sukurti kažko stipriai geresnio ar netgi prilygstančio. Netgi daug vėliau leisti Maybach netempia iki MB 600 savo realiu lygiu.

Šitas Mercedes tapo tokiu legendiniu, kad paskui Mercedes dėdavo užrašus "600SL" ar dar kokius nors panašius and daug mažesnių mersų, kad tiktai pirkėjai susigundytų tuo skaičiumi. Taip paskui jau šitokie mersai tapo antrą kartą legendiniais jau po SSRS žlugimo, kai visokia Rusijos mafija bandydavo kažką pavaizduoti, nors ir nusipirkę naujesnius, bet mažesnius mersedesus. Niekas nežinodavo, kaip tas tikras 600-inis mersas atrodo, tai apsieidavo daug mažesniais, bile tik skaičius toksai būtų užlipintas.

Taigi, o patsai MB 600 buvo išleistas dar 1963 metais ir gamintas iki pat 1981, išvis pagaminta daugiau kaip pora tūkstančių vienetų. Mašina buvo gaminama dviem variantais - sedanas arba kompaktinis limuzinas (viena eilė vietų keleiviams), kuris buvo 554cm ilgio ir su 320cm ratų baze, ir prailgintas Pullman (dvi eilės vietų keleiviams arba pan.), kuris buvo 624cm ilgio ir su 390cm ratų baze.

Palyginimui, to meto populiariausias limuzinas, britiškos Daimler (bet ne Benz) firmos limuzinas buvo 574cm ilgio ir su 358cm baze.

Taigi, MB 600 sedanas buvo nepaprastai erdvus ir patogus vairuotojui, o limuzinas - dar ir erdvus ir patogus keleiviams.

Mašinoje buvo daugybė to meto didžiausių gėrybių, kurios anais laikais buvo sunkiai įsivaizduojamos:

  • Kondicionierius ir elektrinis šildymas
  • Automatiškai pakeliami/nuleidžiami langai
  • Automatiškai reguliuojamos sėdynės
  • Automatiškai užtraukiamos/atitraukiamos užuolaidėlės
  • Hidropneumatinė pakaba
  • Automatinė transmisija
  • Pačios užsidarančios durys
  • Vairo ir stabdžių stiprintuvai

Visa vidinė automatika buvo varoma ne elektros variklių, o hidraulinių sistemų, dėl to judėdavo visiškai be garso ir kartu labai greitai. Šios sistemos veikė taip greitai, tyliai ir gerai, kad iki šiol nėra kitų mašinų, kurios tai turėtų. Tiesiog hidraulika per brangi, todėl netgi Mercedes viską vėiau pakeitė pigesnėmis, daug lėtesnėmis ir triukšmingomis elektros variklių sistemomis.

Kadangi hidraulika naudojo daug energijos, tai prireikė ir atskiro, specialiai tik šiam mersui skirto variklio - V8 tipo. Kadangi cilindrų buvo daug, tai variklis dirbo labai tyliai ir turėjo kraštutinai tolygią trauką, netgi važiuojant labai mažu greičiu. Tai irgi buvo geras privalumas. Tuo tarpu hidropneumatika garantavo, kad lėtai ar per duobes važiuojant, mašina nekratys, tuo tarpu greitai lekiant, pakaba bus pakankamai kieta, kad galima būtų ir nuo nusikaltėlių pabėgti, jei tokie vytųsi.

Kai kuriuos iš šito merso privalumų geriausiai pajausdavo šarvuotų variantų savininkai - pusę tonos sveriančių durelių taip paprastai neatsidarysi ir neužsidarysi, kaip ir šimtą kilogramų sveriančio lango paprastai nepakelsi. Tuo tarpu hidraulinėms pavaroms tokie svoriai nieko nereiškė.

Mercedes Benz 600 visą laiką buvo nuostolingu modeliu, neatnešusiu pelno, o tik išlaidas. Kitą vertus, kompanijos vadovai šitą mašiną vėliau įvertino kaip pačią sėkmingiausią įmanomą investiciją, nes šitas mašinas pirko išimtinai valstybių vadovai, didžiausi pasaulio turčiai ir muzikos žvaigždės. Dėl to mašina labai greitai tapo tiesiog ikoniška ir atnešė firmai tiek reklamos, kiek nebūtų atnešusi jokia už pinigus nupirkta reklaminė kampanija.


Dar žr.

  • Gal kiek mažiau legendinis, bet Lietuvoje gal ir garsesnis buvo Landsberginis mersedesas, tačiau deja, iki šešišimtinio merso jam dar toli