Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Loituma

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Loituma Leekspin visame gražume

Loituma arba Leekspin - tokia keista durną linksmumą puikiai demonstruojanti mėmė, kurią sukūrė kažkoksai estų ar tai suomių kilmės ansamblis, kuris liaudies muziką groją ir dainuoja. Tai tas ansamblis kai sudainavo tą keistą dainą, tai visur ji išplito, o apie kokius gal 2001 tapo tikru hitu, o dar po kelerių metų aptemdė smegenis visiems iš eilės.

Toji Loituma daina vadinosi Ievan Polkka ir išleista buvo debiutiniame tos grupės 1995 metų albume, kur niekam nepasirodė įdomi, tačiau po kelerių metų buvo paleista į internetus kaip mp3. Taip ir ėmė plisti. Po kažkiek laiko ėmė kažkas ir padarė montažą su anime, kur anokia personažė Inoue Orihime mosikavo kažkokiu svogūnu rankose - šitas daiktas buvo paverstas kažkokiu Flash daiktu, kuris vieną kartą paleistas, galėjo valandų valandas groti tą patį - tas daiktas ir vadinosi Leekspin.

Apie kokius 2007-2008 Loituma ir Leekspin tapo neišvengiamu kultu, grojamu per viso pasaulio radijas, pergrojamu ir perdainuojamu. Pati grupė, kuri jau galvojo, kad niekam neįdomi, apie savo populiarumą sužinojo tada, kai jiems ėmė skambinėti ir skųstis adminai, kurie hostino jų internetą - paaiškėjo, kad lankytojų srautai yra didesni, nei pas didžiausius suomių portalus.