Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Ligoninė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Ligoninė - tai tokia įstaiga, kurią patys medikai dažniausiai vadina visai kitaip, sakydami, kad tai tretinio lygio ASPĮ ar stacionaras. Gi visi žmonės žino, kad nereikia čia išsidirbinėti su žodžiais ir galima paprastai pavadinti - ligoninė ir viskas. Ir visiems bus aišku. Ir tiktai biurokratai čia prikuria naujų pavadinimų seniems dalykams.

Aišku, svarbiausia ligoninėse - tai darbuotojai, įvairūs medikai o čia visokių būna - gydytojai, slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, ir dar daug įvairių pagalbinių, ir dar nesuprantamų, ir išvis keistų specialybių.


Ligoninių paskirtis

Ligoninėse būna gydomos ligos, tai tam, kad žmonės pasveiktų. Ale kadangi vietų būna mažai, tai neretai tos ligos gydomos taip, kad tik žmogų išrašyt greičiau gautųsi. O vos tik išrašytas - tai ir paleistas, nesvarbu, kad nedagydytas ir sergantis. Nu bet iš kokių lėšų tą ligonį ligoninėje laikysi, jei ligonių kasos už jį nemoka?

Taigi, štai taip ir gaunasi paskui visokios lėtinės ligos, iš nedagydymo susidariusios.

Vienok tai gal ir maža jau problema, nes štai, pavyzdžiui, ateina kokia nors koronaviruso epidemija, o ligoninė, kuri turėtų gydyti, pati tampa plitimo židiniu. Ir jau štai tada kokia nors didelė ligoninė, esanti kažkuriame [[|Vilnius|Vilniaus]] pakraštyje, paaiškėja turinti 700 apkrėstų darbuotojų, nes viską valdo kokia nors infektologė, kuri moka gražiai pozuoti nuotraukoms, bet virusų neskiria nuo tarakonų ir nesugeba tvarkytis nei su tais, nei su anais. Tai čia jau ir būna klausimas - ar pakliuvęs tokion ligoninėn, neapsikrėsi dar kokia nors liga, kurios iki tol visai neturėjai.

Pipedija žino kelias ligoninių rūšis: