Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Liepos 14

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Liepos 14" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Liepos 14 - niekuom neįdomi diena, vienok kaip kokia nors Vikipedija pasakytų - 7 mėnesio 14 diena, o čia ir mistiška, nes 7 padauginta iš 2 yra 14, o iš 14 atėmus 7, gaunasi vėl 7, todėl čia yra įdomioji matematika.

Dar čia Vikipedija pridėtų, kad tai yra Liepos mėnesio diena, kuri yra 14 iš eilės. Ale kai Pipedija su visokia Vikipedija nelabai bendrauja, tai čia šitos informacijos mes jums nepateikiame, nes kam jums tai žinot? Na nebent pasakytume, kad prieš Liepos 14 buvo Liepos 13, o paskui bus Liepos 15.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 2009 metais buvo siaubingai graži vasaros diena! Ko gero, gražiausia tais metais...
  • 2009 metais dar ši diena buvo graži ir todėl, kad paaiškėjo, jog Vilniaus savivaldybė įsiskolino greičių matuoklius prižiūrinčiai firmai, už tai tie matuokliai buvo atjungti ir neveikė iki pat Rugsėjo 1, o gal ir ilgiau. Taigi, vairuotojai išsyk išdrąsėjo, nors savivaldybė ir teigė, esą čia ne ji kalta, o ta firma, nes neatliko jinai darbų, kadangi negavo pinigų!
  • 2009 metais 14 val. Seimo galerijoje buvo naujo rekordo registracija - Didžiausias karpytas paveikslas.


Liepos 14 prieš daug metų

Čia bene žymiausias atvejis buvo, kad Liepos 14 dieną 1789 metais Prancūzijoje vyko revoliucija, kurios metu sukilę žmonės užėmė Bastiliją, išleido kalinius, o patį kalėjimą paskui sulygino su žeme. Dar paskui ta revoliucija išvirto į visokias žudynes, kur revoliucijos vadai skandino kažkuo neįtikusius žmones baržose, tuo pačiu - ir moteris, ir vaikus. Nuo to laiko istoriją žinantys žmonės supranta, kad revoliucija - tai ne kokia laisvė, o skerdynės.

Dar kitas įvykis buvo, kad 1940 metais kitos revoliucijos atstovai, okupavę Lietuvą, paskelbė esą rinkimus - į kokį tais Liaudies Seimą. Ir kažkodėl vėlgi Liepos 14 dieną. Tai per tuos rinkimus žmonės buvo varomi varu esą balsuot, visi balsai buvo subalsuojami įdomiai ir buvo pavaizduota, kad išrinkti valdžion komunistai. O tie, kas prieš tuos rinkimus protestavo kaip nors, tai buvo NKVD gaudomi, sodinami kalėjiman, kankinami, žudomi ir taip toliau. Taip kad irgi revoliucija visame gražume.

Dar čia galim prisiminti, kad irgi Liepos 14 dieną Nobelis išbandė ir pademonstravo visiems dinamitą, parodydamas pasauliui taiką. Tai paskui tas taikingumas išvirto į tokį, kad už pinigus, iš dinamito uždirbtus, buvo įkurta Nobelio taikos premija.


Dar apie Liepos 14

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Liepos 14: