Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liepos 14

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Liepos 14" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Liepos 14 - niekuom neįdomi diena, vienok kaip kokia nors Vikipedija pasakytų - 7 mėnesio 14 diena, o čia ir mistiška, nes 7 padauginta iš 2 yra 14, o iš 14 atėmus 7, gaunasi vėl 7, todėl čia yra įdomioji matematika.

Dar čia Vikipedija pridėtų, kad tai yra Liepos mėnesio diena, kuri yra 14 iš eilės. Ale kai Pipedija su visokia Vikipedija nelabai bendrauja, tai čia šitos informacijos mes jums nepateikiame, nes kam jums tai žinot? Na nebent pasakytume, kad prieš Liepos 14 buvo Liepos 13, o paskui bus Liepos 15.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1920 metais Raudonoji armija užėmė Vilnių, nors vos pora dienų prieš tai buvo pasirašyta Lietuvos-Rusijos taikos sutartis. Tiesa, šitas užėmimas visgi buvo laikinas ir trumpalaikis.
  • 1933 metais Vokietijos prezidentas Paul Ludwig Hans Anton von Beneckendorff und von Hindenburg pasirašė Adolfo Hitlerio pateiktą įstatymą, pagal kurį buvo uždraustos bet kokios naujos ar esamos partijos, išskyrus NSDAP. Taip Vokietija oficialiai tapo totalitarine valstybe.
  • 1933 metais tą pačią dieną buvo pasirašytas ir kitas įstatymas, pagal kurį buvo pradėta eugenikos programa, o taip pat ir iš jos kilusi Aktion T4. Pagal naują įstatymą visi žmonės, turintys genetinių sutrikimų, turėjo būti privalomai sterilizuojami. Įdomumas tas, kad tuo metu neegzistavo netgi teorinė galimybė išskirti ir nustatyti kokius nors genus, taigi, kalbos apie genetinius sutrikimus buvo skirtos tik tam, kad būtų galima naikinti tuos žmones, kurie nacių manymu atrodo netinkami gyvenimui.
  • 1940 metais prasidėjo menamai demokratiški rinkimai į Liaudies Seimą. Kadangi rinkimus kontroliavo sovietai, tai realiai visi rinkimai buvo tiesiog viena didelė ir šlykšti falsifikacija.
  • 1949 metais įvyko istorine tapusi bokso dvikova Kaune, kur legendarinis Algirdas Šocikas sudaužė iki tol SSRS čempionu buvusį Nikolajų Koroliovą. Nors Šocikas daužė Koroliovą kaip obuolį, tad ringo teisėjas, niekuo neabejodamas, pergalę paskyrė Šocikui. Bet tada įsikišo arbitrų teisėjai, atvykę iš Rusijos, kurie pergalę skyrė visvien Koroliovui. Tą pamačiusi žiūrovų minia staigiai pašėlo ir taip ėmė siausti, kad teisėjai, visiškai peršikę dėl savo gyvybių, staigiai pakeitė sprendimą ir vėl paskyrė pergalę Šocikui. Teisėjams nepadėjo nei didžiuliai kiekiai milicijos, nes miliciją žiūrovai irgi atidaužė. O paskui, kai galų gale minia aprimo ir išsivaikščiojo, arbitrai tą antrą sprendimą atšaukė. Dar paskui SSRS bokso federacija paskelbė, kad bus pakartotinės varžybos Maskvoje, o jose ir vėl laimėjimas buvo paskirtas Koroliovui. Visgi pastarasis paskui stebuklingai susirgo ir 1950 metais prieš Šociką jau nebekovojo, tad pastarasis tapo čempionu, o dar per kitus du čempionatus Koroliovas ir vėl buvo sudaužytas kaip obuolys. Daugeliui metų Šocikas tapo Lietuvos legenda, sportininku, kurį žinojo kiekvienas.
  • 1952 metais General Motors kompanija į automobilius pradėjo montuoti kondicionierius. Po poros-trejeto dešimtmečių JAV tai tapo tiesiog būtina mašinos dalimi, o kiek vėliau tapo būtina mašinos dalimi ir Europoje.
  • 1965 metais JAV kosminis aparatas "Mariner" atsiuntė į Žemę pirmas iš arti padarytas Marso nuotraukas. Net pavienės nuotraukos persiuntimas užtruko ištisas 6 valandas, nes tokiu dideliu atstumu ryšys veikė labai prastai. Nuotraukos buvo nespalvotos, 200x200 pikselių rezoliucijos, su 6 bitų (t.y., 64 lygių) juodai/balta spalvine geba. Nors nuotraukų padaryta vos 22 ir iš jų turinio dažnai buvo labai neaišku, kas ten išvis pavaizduota, visgi ten pasimatė ir Marso krateriai, ir buvo nufotografuoti gana nemaži plotai paviršiaus - su tokiu detalumu, apie kokį iki tol gavosi nebent fantazuoti.
  • 1967 metais buvo pasirašyta pasaulinė Ženevos autorių teisių apsaugos konvencija, pagal kurią įsteigta ir pasaulinė autorių teisių apsaugos organizacija. Kaip sako gandai, pagrindinė šios organizacijos atsiradimo priežastis buvo pirmiausiai magnetofonai, o paskui ir magnetofono kasetės, dėl kurių žmonės pradėjo labai lengvai ir patogiai kopijuotis muziką.
  • 2009 metais buvo siaubingai graži vasaros diena! Ko gero, gražiausia tais metais...
  • 2009 metais dar ši diena buvo graži ir todėl, kad paaiškėjo, jog Vilniaus savivaldybė įsiskolino greičių matuoklius prižiūrinčiai firmai, už tai tie matuokliai buvo atjungti ir neveikė iki pat Rugsėjo 1, o gal ir ilgiau. Taigi, vairuotojai išsyk išdrąsėjo, nors savivaldybė ir teigė, esą čia ne ji kalta, o ta firma, nes neatliko jinai darbų, kadangi negavo pinigų!
  • 2009 metais 14 val. Seimo galerijoje buvo naujo rekordo registracija - Didžiausias karpytas paveikslas.
  • 2016 metais kažkoksai islamistų rūšies teroristas sunkvežimiu įsirėžė į minią žmonių, kurie Nicos kurorte šventė nacionalinę Prancūzijos šventę - dieną, kai buvo paimta Bastilija. Teroristas savo sunkvežimiu nužudė 86 žmones, o sužeidė dar 434, kol galų gale jį nušovė policija.


Liepos 14 prieš daug metų

Čia bene žymiausias atvejis buvo, kad Liepos 14 dieną 1789 metais Prancūzijoje vyko revoliucija, kurios metu sukilę žmonės užėmė Bastiliją, išleido kalinius, o patį kalėjimą paskui sulygino su žeme. Dar paskui ta revoliucija išvirto į visokias žudynes, kur revoliucijos vadai skandino kažkuo neįtikusius žmones baržose, tuo pačiu - ir moteris, ir vaikus. Nuo to laiko istoriją žinantys žmonės supranta, kad revoliucija - tai ne kokia laisvė, o skerdynės.

Dar kitas įvykis buvo, kad 1940 metais kitos revoliucijos atstovai, okupavę Lietuvą, paskelbė esą rinkimus - į kokį tais Liaudies Seimą. Ir kažkodėl vėlgi Liepos 14 dieną. Tai per tuos rinkimus žmonės buvo varomi varu esą balsuot, visi balsai buvo subalsuojami įdomiai ir buvo pavaizduota, kad išrinkti valdžion komunistai. O tie, kas prieš tuos rinkimus protestavo kaip nors, tai buvo NKVD gaudomi, sodinami kalėjiman, kankinami, žudomi ir taip toliau. Taip kad irgi revoliucija visame gražume.

Dar čia galim prisiminti, kad irgi Liepos 14 dieną Nobelis išbandė ir pademonstravo visiems dinamitą, parodydamas pasauliui taiką. Tai paskui tas taikingumas išvirto į tokį, kad už pinigus, iš dinamito uždirbtus, buvo įkurta Nobelio taikos premija.


Dar apie Liepos 14

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Liepos 14: