Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Lapkričio 21

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Lapkričio 21" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Lapkričio 21 - tai mėnesio Lapkričio diena, kuri yra žymima skaičiumi 21. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Lapkričio 21 diena dažniausiai būna kartą per metus, Lapkričio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Lapkričio 20 ir prieš Lapkričio 22 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1783 metais pora prancūzų pakilo į orą ir skrido brolių Montgolfier balionu
  • 1877 metais toksai Tomas Edisonas paskelbė apie tai, kad išrado fonografą, tai tokį senovinį patefoną ar tai gramofoną, kuris ir įrašinėjo, ir grojo senovinius vinilus.
  • 1893 metais Rusija surengė Kražių skerdynes, nes žmonės nenorėjo atiduoti bažnyčios, kurią sugalvojo nugriauti valdžia, o valdžia tą bažnyčią sugalvojo nugriauti tiesiog šiaip sau. Tai ant žmonių buvo užleisti kazokai, kurie kardais kapojo žmones - sunkiai sužeistų buvo apie 50, lengviau sužeistų ir suimtų - apie 300, dar 9 žmonės buvo nužudyti ten pat bažnyčioje.
  • 1905 vokiečių žurnale "Annalen der Physik" buvo paskelbtas Alberto Einšteino straipsnis, kuriame šis įrodė, kad ne E=mc2, o kad E=mc2. Iš to sekė, kad išties visa masė yra energija, o energija yra masė, tuo tarpu mums įprasta niutoniška energijos formulė galiojo tik todėl, kad greitis labai mažas.
  • 2002 metais šią dieną Lietuva buvo pakviesta į NATO.
  • 2013 metais prasidėjo Euromaidamas - masiniai protestai Ukrainoje dėl to, kad Viktoras Janukovyčius nusprendė, kad Ukrainai nereikia asociacijos sutarties su Europos Sąjunga. Ukrainą negerinti santykių su Europa labai spaudė Vladimiras Putinas, o paskui paaiškėjo, kad jis visiškai nesiskaitė su niekuo, kad tik Ukraina nepasidarytų mažiau priklausoma nuo Rusijos, o galų gale netgi pradėjo ir karą.
  • 2013 metais nugriuvo Maksimos parduotuvės stogas Rygoje, žuvo daugybė žmonių.


Dar apie Lapkričio 21

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Lapkričio 21: