Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lunix

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš LUNIX)
Jump to navigation Jump to search

Lunix - šituo žodžiu visokie lameriai nuo seno vadindavo, o ir ligšiolei tebevadina visokius ten UNIX, o ypačiai - įvairius nemokamus, o labiausiai - įvairius Linux. Bendruoju atveju, Lunix - tai belenkokia OS, jei tik tai ne Windows, o jei dar ta OS yra ir nemokama - tai jau tikrai ne kas kita, kaip tik Lunix.

Lunix pavadinimas atsirado labai paprastai: tie, kas nematę būdavo UNIX savo akyse, nesuprasdavo, koks ten tarp Linux ir UNIX yra skirtumas. O kai nesuprasdavo, o dažniau vis girdėdavo žodį "UNIX", o ant to dar prisidėdavo paprastas paaiškinimas, kad Linux - tai nemokamas UNIX, tai tokiems lameriams galvose viskas susipainiodavo ir gaudavosi žodis "Lunix".

Dažniausiai tokie veikėjai taip ir neįstengdavo suprasti, kas ten per skirtumas yra tarp Linux ir kokių nors kitų nemokamų UNIX variantų, tai gaudavosi taip, kad ir kokį nors FreeBSD pavadindavo Lunix vardu. Ir dabar dar būna, kad pavadina, bet jau kai Linux pavadinimas žinomesnis, tai jau dažniau ant to paties FreeBSD sako, kad tai Linuksas. Nors ką ten tie BSD - netgi ant AIX ar Solaris sako, kad tai linuksai kažkokie.


Populiariausi tikri Lunix

  • Linux - čia jau be abejonės tikras Lunix, nepriklausomai nuo to, kas per versija
  • FreeBSD - antras pagal populiarumą Lunix, irgi neabejotinas
  • MacOS - šitą irgi kartais Luniksu pavadindavo, pakolei nelabai dar buvo paplitę Mac kompiuteriai
  • AIX - šitą kartais mokyklose turėdavo, tai irgi pasakydavo, kad kažkoksai Lunix yra
  • DOS - ir netgi šitą kartais pavadindavo Lunix vardu, kai jau Windows buvo išplitę tiek, kad atsirasdavo kompiuterastų, kurie DOS buvo nematę


Truputį rimčiau apie Lunix

Išties buvo tokia LUnix operacinė sistema, skirta Commodore kompiuteriams, o jei visai tiksliai - tai Commodore 64 bei Commodore 128 modeliams. Pavadinimas "LUnix" (su dviem pirmom didžiosiom raidėm) buvo santrumpa nuo žodžių "Little Unix". Skirtingai, nei būdinga absoliučiai daugumai kitų UNIX sistemų, LUnix buvo parašyta ne C kalba, o asembleriu - tiesiog 6502 procesoriui.

Taigi, šitas LUnix buvo vienas iš labai nedaugelio UNIX variantų, dirbančių ant 8 bitų procesorių. Nepaisant to, ši OS pilnai palaikė UNIX shell navarotus, kaip kad paipinimai, galėjo pasijungti prie interneto ir turėjo pilnavertį multitaskingą.

Čia dar reikia pasakyti, kad buvo ir daugiau panašių 8 bitų UNIX fenomentų, pvz., OS-9.