Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Kovo 8

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Kovo 8" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kovo 8 - tai yra kalendorinė mėnesio Kovo diena, kuri yra žymima skaičiumi 8. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Įdomus dalykas, kad pagal seną kalendorių Kovo 8 yra Vasario 23, taip kad čia dar ir kitos asociacijos yra keliamos: kaip viena diena skelbta moterų švente, taip kitoji diena skelbta vyrų švente, nors abiejų švenčių atsiradimas vienodai keliantis minčių.

Taipogi šitą dieną visada būna dovanojamos gėlės Kovo 8 proga, taip kad siūlome ir jums to neužmiršti.


Kaip atsirado Kovo 8

Nuo seno garsi Kovo 8 tuo, kad per ją švenčiama tarptautinė moterų kovos už feminizmą bei išsivadavimą iš patriarchato priespaudos diena. Šventė imta švęsti garsių feminisčių - Klaros Cetkin bei Rozos Liuksemburg teikimu, nes anos nusprendė, kad reikia moteris įkinkyti į kovos už komunizmą veiklas.

Taigi gavosi taip, kad nei viena, nei kita feministė nesugalvojo nieko geresnio, kaip paskelbti šią šventę kažkokios didelės 1857 metų Kovo 8 įvykusios Niujorko moterų demonstracijos paminėjimu, nes apie tą demonstraciją atrado kažkokių užuominų senuose laikraščiuose. Bet kai užuominos buvo nelabai aiškios, tai gal nesuprato, kas ten per demonstracija buvo.

O ta demonstracija buvo tiesiog Niujorko prostitučių protestas prieš tai, kad valždia jūreiviams vėluoja sumokėti atlyginimus. O kai jūreiviai buvo pagrindiniai tų prostitučių klientai, tai anie įsiskolindavo ir prostitutės negaudavo pinigų. Tai patiems jūreiviams gal tai ir nebuvo prastai, nes jie taip pinigų mažiau išleisdavo ir mažiau apsikrėsdavo venerinėmis ligomis, bet prostitutėms tai biznis strigo. Taip kad ir išėjo jos į Manheteno gatves reikalauti, kad jūreiviai gautų pinigų.

Tai reikalas panašiai atsikartojo ir Paryžiuje 1894 metais, kai prostitutės irgi rengė demonstracijas ir reikalavo sukurti profsąjungas. O ir 1896 Čikagoje prostitutės ir vėl rengė demonstracijas kažkokias per Kovo 8. O ir 1909 metais prostitutės, prisimindamos senus laikus, vėl surengė kovos už savo teises demonstraciją Niujorke, paskelbdamos šią dieną nacionaline JAV moterų diena.

Šitą seną ir nesyk atsikartojusį prostitucinį įvykį prisimindamos, Roza Liuksemburg ir Klara Cetkin irgi suorganizavo protestus 1910 metais Vokietijoje, nes kaip žinia, prostitutės yra liumpenproletariatas, o todėl - svarbiausios kovotojos už Revoliuciją. Tai tais 1910 metais prostitutės protestavo daugelyje Vokietijos miestų. Tik kad nelabai aišku, prieš ką jos tenai protestavo - tikėtina, kad tiesiog reikalavo didesnių atlyginimų. Ale kadangi protestai gavosi, tai jau 1911 metais šioji diena buvo paskelbta tarptautine moterų kovos už laisvę, lygybę ir dar ten kažką diena.

Jau gerokai vėliau, sovietmečiu buvo nuspręsta, kad apie prostituciją negalima kalbėti, tai visa istorija buvo perrašyta ir sukurta dirbtinė legenda apie tai, kad esą tenai Niujorke protestavo kažkokios tekstilės pramonės audėjos, surengusios streiką. Tik vat kad jokie istoriniai šaltiniai nerodo jokių duomenų apie audėjas, o ir išvis ta diena buvo poilsio diena, nes buvo sekmadienis, taip kad jokio streiko ir būti negalėjo. Bet juk negalėjo valdžia sakyti, kad Kovo 8 - tai kekšių šventė, nes kažkaip nepadoru juk gautųsi, tai reikėjo kažkaip išsisukti iš nepatogios padėties.

Dar kaip įprasta vikipediškai turime pridurti, kad Kovo 8 diena dažniausiai būna kartą per metus, Kovo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Kovo 7 ir prieš Kovo 9 dieną, nes taip dažniausiai būna kalendoriuje parašyta.

Kovo 8 įvykiai

O štai kas įvyko šią dieną:

  • O 1857 metais Kovo 8 dieną Niujorko prostitutės surengė didžiulę demonstraciją, reikalaudamos, kad valdžia sumokėtų algas jūreiviams, nes tie neturi pinigų už paslaugas susimokėti
  • O jau 1911 metais, prisimindamos tą prostitučių demonstraciją, garsiosios kovotojos už feminizmą, žymios komunistinės lervos Klara Cetkin ir Roza Liuksemburg paskelbė, kad Kovo 8 - tai tarptautinė moterų kovos už lygias teises diena
  • Šiandien - tikros Tarybinės moters diena, dar žinoma kaip nuvytusių tulpių šventė arba feminisčių gimtadienis.
  • Tai čia gi visų moterų šventė. Tai ta proga ir Donalda Vasiliauskaitė, Nora Papaitytė ir visos kitos Pipedijos autorės turi būti pasveikintos gėlėmis ir nesakysime, kokiais maloninančiais veiksmais bent jau kartą per metus.
  • Jei jau čia gi pasižiūrėjot tai su Kovo 8 mielos merginos, moterys ir bobos - buvusiu, esamu ar neužilgo būsimu prazdniku! Tikiuosi šia nuostabia proga visos gausite gėlių!
  • Ne šiaip sau čia koksai skaičius 8, o tai skaičius, kuriame yra daugiausiai iš visų skylučių, todėl jisai yra moteriškiausias. Dar turime čia pridėti, kad ne moterų čionai nėra ir Pipedija yra vienintelė enciklopedija, kurią rašo tiktai moterys ir nei vienas vyras nerašo čia.


Dar apie Kovo 8

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Kovo 8: