Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Lituanicon logotipas.jpg
Dėmesio dėmesio, didžiausias Lietuvos fantastikos festivalis - Lituanicon, vyks ir šiemet! Apsilankykite Lituanicon puslapyje, o taip pat užsiregistruokite ir FB evente!

Konforminiai kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Konforminiai kliedesiai arba konformistiniai kliedesiai - tai tokie, kurie šiaip jau yra indukuoti kliedesiai, tačiau susiję su paciento priklausomybe nuo indukuojančio asmens. Paprastai konforminiai kliedesiai priklauso paranojinių kliedesių rūšiai.

Kai kada konforminiai kliedesiai ima rastis psichiatrinėse ligoninėse ar kur kituose psichikos ligomis besikankinančių asmenų susibūrimuose, kai du ar daugiau pacientų, jausdami bendravimo trūkumą, pasidaro psichologiškai priklausomais vieni nuo kitų - tada visi persiima vieni kitų kliedesaiais ir ilgainiui ima kliedėti visiškai vienodai. Šitas konforminių kliedesių variantas būna pats ryškiausias ir kartu kenksmingiausias, nes pacientai išplečia savo kliedesius, juos atidirba, o rezultate gaunasi sistematizuoti kliedesiai, galintys gerokai lengviau indukuoti kitus asmenis.

Dažniau gi pastebimi kiti variantai, kai konforminis asmenybės tipas ar išvis kokia psichopatija, o pacientas yra priklausomas nuo kokio nors kliedinčio asmens. Tokiu atveju pacientas persiima to asmens kliedesiais, nes stengiasi išvengti konflikto.

Ryškesniais atvejais konforminiai kliedesiai būdingi būna kokiems nors žurnalistams, dirbantiems pavyzdžiui, kur nors Rusijoje, nes jie ten priklauso nuo darbdavio, o žurnalistų darbdaviai - nuo Putino, taigi rusofašistai. Atitinkamai prasideda konforminiai kliedesiai.

Kiek blankesniais, tačiau labai masiškais atvejais konforminiai kliedesiai ima reikštis pas konforminę valstybės piliečių daugumą, jeigu tą daugumą valdo koksai nors režimas ar šiaip diktatūra. Tada gyventojai, sutikdami su valdžia, persiima ir tais kliedesiais. Tipiški tokio tipo kliedesių variantai - tai nacizmas ir komunizmas, kurį buvo perėmusi labai nemaža III Reicho ir SSRS gyventojų dalis. Dabar panašūs kliedesiai plinta Rusijoje.