Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Lituanicon logotipas.jpg
Dėmesio dėmesio, didžiausias Lietuvos fantastikos festivalis - Lituanicon, vyks ir šiemet! Apsilankykite Lituanicon puslapyje, o taip pat užsiregistruokite ir FB evente!

Kliedesinis vertinimas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Kliedesinis vertinimas - antroji interpretacinių kliedesių stadija, kai pas pacientą visas gyvenimas ima išsikraipinėti, nes maginis mąstymas jau ima dominuoti visur - ne tik kažkurių specifinių dalykų aiškinime, bet ir bendrai savo gyvenimo supratime.

Šioje kliedesių stadijoje pas pacientą pasaulio ir aplinkos suvokimas, o taip pat ir jo paties buvusio gyvenimo vertinimas ima įgauti kažkokius sąmokslo teorijos bruožus ir jau pradeda virsti aiškiais klinikiniais kliedesiais, tačiau pacientas vis dar geba gana adekvačiai elgtis daugumoje įprastų situacijų.

Pavyzdžiui, jei kažkur pacientui vystosi pavydo kliedesiai, tai šioje stadijoje jis ima įtardinėti, kad jo žmona yra visiška kūrva, kuri ne tik su viršininku tratinasi, bet ir su visokiais meilužiais, o kiekvieną žmonos veiksmą ir žodį ima aiškinti ne kaip kitaip, o remdamasis kokiomis nors neištikimybės teorijomis. Arba jei pacientas kliedi apie chemtreilus, tai jau čia ne tik apie tai, kad lėktuvai danguje tuos chemtreilus skleidžia, o kad visur yra CŽV, iliuminačiai ir taip toliau, kurie viską organizuoja. Ir taip toliau.

Šioje stadijoje pacientui jau darosi sudėtinga pilnavertiškai rūpintis savimi, nutrūksta jo ryšiai su draugais ir giminėmis, jis ima kelti aplinkiniams problemas, konfliktuoti, šalintis visuomenės ar kovoti prieš susigalvotus priešus.

Besivystant kliedesiniam vertinimui, pacientas ilgainiui pereina į kliedesinį suvokimą, kur jau prasideda aiški psichozė ir adekvatumo ima nebelikti.