Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Kliedesinis supratimas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Kliedesinis supratimas - pirminė interpretacinių kliedesių stadija, kai pas pacientą gal ir viskas dar tvarkoje atrodo su galva, bet štai jau mąstymas pasikeitęs ar šiaip kiek sutrikęs, nes kažkuriuos dalykus jis interpretuoja visiškai nesiremdamas logika, o besiremdamas tiktai maginiu mąstymu.

Būdinga, kad šioje kliedesių stadijoje pas pacientą bendras pasaulio ir aplinkos suvokimas vis dar didesne dalimi atitinka daugumai žmonių įprastą, tačiau daugelį dalykų jis vertina remdamasis tiesiog primityviomis ir dažnai nesąmoningomis asociacijomis, kurios linkusios įgauti klinikinių kliedesių pobūdį.

Kaip pavyzdžiui, jei kažkur pacientui vystosi pavydo kliedesiai, tai jis šioje stadijoje ima įtardinėti, kad jo žmona ne šiaip sau darbe turi viršininką vyrą, o su tuo viršininku tratinasi. Arba kad ne šiaip sau lėktuvai dangumi skraido palikdami inversinius pėdsakus iš debesų, o purškia chemtreilus. Ir taip toliau.

Nors ir atitikdamas klinikinių kliedesių požymius, kliedesinis supratimas dar nereiškia kad pacientas negeba pasirūpinti savimi ar adekvačiai elgtis - tai greičiau pirminė stadija, kurioje besireiškianti simptomatika aplinkinių suvokiama kaip paprastas durnumas, keistuoliškumas ar šiaip megenų perkreipimas.

Besivystant kliedesiniam supratimui, pacientas ilgainiui pereina į kliedesinį vertinimą, kur viskas jau žymiai prasčiau.