Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kinietiškos mašinos

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kinietiškos mašinos kokybę jau patsai tasai pavadinimas nusako - nagi kurgi gali ten kokybė būt? Taigi bet paradoksaliu būdu, neretas, įsigijęs kokį Hyundai, KIA ar Daewoo, pradeda nenuoširdžiai pezėt, esą jo mašina ne Kinijoj, o Korėjoj pagaminta. Tai čia mes galim dar paklaust - ar tikrai šias mašinas gamina Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika? O gal dar jums, mielieji, pirštu į žemėlapį bakstelti, kur Korėja yra, parodyt gal, kad nuo Korėjos lig Honkongo naša rodina - Kitaj?

Vienok laikas eina ir Kinija, prikaupusi krūvas pinigų iš vergų darbo, jau po truputį supirkinėja senas auto kompanijas. Taigi, ir senos visokios markės atitienka kiniečiams. Taigi kiniškos mašinos irgi stebuklingai pasirodo besančios visai geros ir garsios. Išties gi tai ne tiek kiniškos mašinos, kiek kinišku kapitalu atgaivintos ir pinigais pripumpuotos senos europinės kompanijos.

Štai tokios kompanijos ir markės dabar yra kiniškos mašinos:

Ir išties tai čia išvardinome tik kokį dešimtadalį iš kinietiškų mašinų markių, nes dauguma yra visiškai nesuprantami pavadinimai ir gamina mašinas, kurios skirtos tik Kinijai, Rusijai ir visokioms Afrikos šalims. Dalis tų mašinų yra gaminamos bendrose įmonėse su Vakarų kompanijomis, dalis - pagal vakarietiškų mašinų licencijas (kaip Senova), o dar dalis - tiesiog pilnai ar dalinai klonuotos vakarietiškos, įvairaus senumo modelių.


Kinija - didžiausia pasaulyje automobilių gamintoja

Nedaugelis įtaria, bet po XXIa. pradžioje įvykusio degalų kainų šuolio ir paskui kilusios krizės kinietiška automobilių industrija tiesiog suklestėjo, nes pigiai susipirko krūvas gamybos linijų ir technologijų iš Europos ir JAV, o tada ėmė masiškai klonuoti viską, kas tik papuola. Taigi, jau apie 2018 metus Kinijoje automobilių gamyba pasiekė apie 28 milijonus mašinų per metus. Palyginimui, JAV per tuos metus pagaminta 11 milijonų mašinų, Japonijoje - 10 milijonų, Indijoje ir Vokietijoje - po 5 milijonus, Meksikoje ir Pietų Korėjoje - po 4 milijonus, o kitose šalyse - dar mažiau. Taigi, dabar Kinijoje gaminama matyt apie trečdalį visų planetoje pagaminamų automobilių.

Čia yra didžiausios Kinijos automobilių kompanijos pagal 2017 metų duomenis:

  • SAIC - apie 7 milijonai automobilių per metus
  • Dongfeng - apie 4 milijonai automobilių per metus
  • FAW - daugiau kaip 3 milijonai automobilių per metus
  • Changan - daugiau kaip 3 milijonai automobilių per metus
  • BAIC - daugiau kaip 2 milijonai automobilių per metus

Visos tos penkios didžiausios kompanijos yra valstybinės, priklauso Kinijos valdžiai ir yra finansuojamos iš valdiškų kiniškų pinigų. Bet negana to, yra dar nemažas kiekis mažesnių, tarp jų - dar ir privačių, pusiau privačių, bendrų su užsienio kompanijomis firmų, kurios irgi neretai nemažos, gaminančios milijoninį kiekį mašinų per metus.