Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Kavianska kultūra

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Kultūra Kaune vien kavianska (kitomis kalbomis iš šiosios išvertus - kaunietiška). Viską, kas kavianskiška, užuosi ir pajusi net už kilametro. Nėr niekur kitur pasaulyje tokios aukštos kultūros (otkotiūro), kaip kavianska.

Kauną taip pat garsina seniausias Lietuvos krepšinio klubas Žalgrybis, tiesa paskutiniai metai klubui kaip ir pačiam miestui žopa (lt. sekasi blogai arba pyzdec). Tiek finansiškai, tiek su kitokiais pasiekimais, visur lenkia Vilnius. Dabartinis Kauno (klubo) rėmėjas garsusis TV veikėjas Buratinas bei nacistinis periodinis leidinys Respublika. O garsiausias šūkis apie šią sportininkų komandą yra toksai: šūdas ne sviestas - kaunas ne miestas, bybys ne šlanga - Žalgrybis ne komanda.

Kauną apdainavo ir savo kūriniais šlovino daugelis iš jo kilusių rašytojų beigi poetų, kaip antai Jurgis Gimberis, Kristijonas Donelaitis, Petras Dirgėla, Martynas Mažvydas, Saulius Stoma ir kt. Tačiau buvo ir tokių Lietuvos rašytojų, kurie Kauno nemėgo. Vienas anų, Adomas Mickevičius, apie tai parašė savo garsiąją poemą „Kowno, ojczyzna nie moja...“, kurią tiesiog dievino lenkai.

O nesenos, anot nepatvirtintų šaltinių, pasistojo dar vienas kavianskos kultūros švyturys - Kauno arena. Šioji kultūrišką švytėjimą pakleis plačiai po aplinkinius laukus irgi klonius.

Vis tik pagrindinė Kavianskos kultūros nešėja - Kauno ponia.