Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Kaukės

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Kaukės ir respiratoriai buvo reikalingos tik medikams, o kokiems nors statybininkams tai jų nereikėjo, nes ką ten ta cementozė, kai pjaunamas betonas ir statybų dulkės užkemša plaučius. Kiekvienas statybininkas gi žino, kad jei dar nenumirei - tai ir nepavojinga.

Kuo skiriasi respiratorius nuo kaukės? Ogi niekuo, tiktai pavadinimu. Paprastai respiratoriais vadinamos tos kaukės, kurios geresnės, geriau filtruojančios ar su vožtuvu (nors vožtuvą kartais turi ir šūdiniausios, beveik nieko nefiltruojančios kaukės). Šiaip tai skirtumo nėra. Respiratoriais dažniau pavadinamos tos kaukės, kurios geriau prie veido prisispaudžia, bet tai irgi ne visai tiesa. Bet užtat tiesa, kad kaukė ar respiratorius smarkiai skiriasi nuo dujokaukės.

Gal niekas ir nebūtų galvojęs apie kaukes ar respiratorius, jei ne tai, kad atėjo koronavirusas ir staiga visi sužinojo, kad kaukės padeda nuo to viruso apsisaugoti ir neužsikrėsti, o tuo pačiu - ir nenumirti. Tai tada staigiai pasidarė kaukių deficitas, o tada dar netgi atsirado ir spekuliantai, kurie tas kaukes ėmė perpardavinėti už daugybę kartų padidintą kainą[1]. Taip ir neišplitusios gripo kaukės tapo koronės kaukėmis ir išplito jau per visur, o pardavimai išaugo tūkstančius kartų.

O dar būna žmonės, kurie kaukes nešioja taip, kad nosis kyšo - tai šitie yra vadinami bybianosiais.


Kaukių nauda, saugantis nuo silikozės (cementozės)

Kaip žinia, statybininkai darbo saugos nesilaiko ir kaukių nenešioja. O kartu vėliau tampa bene labiausiai nuo profesinių ligų kenčiančiais žmonėmis, darbe kartais ir iki 40 neištempia, o kiti gi - paskui ant deguonies gyvena, neturėdami, kuo kvėpuoti. O viskas yra dėl tokios ligos - silikozės, kur cemento ir smėlio dulkės užkemša plaučius ir niekada nebepasišalina.

Sako, tik vienoje kažkokioje įmonėje viršininkas privertė statybinikus respiratorius ir kaukes nešioti, kai pamatė, jog tie nenešioja, o pjausto visokius šaligatvius, betonus ir taip toliau.

To viršininko tėvas neseniai buvo numiręs nuo silikozės, o šioji ir būna nuo dulkių. Tai daktarai viršininkui išaiškino, kad jo tėvas darbo saugos nesilaikė, dėl to ir numirė. Tai vat tada, supratęs, kad kaukių nenešiojimas yra didis blogis, anas viršininkas statybininkus išmokė kaukes nešiot. O kadangi tieji žmonių kalbos nesupranta, ir atsikalbinėja, tai išmokė, daužydamas juos plonu armatūros strypu per kojas, rankas ir nugaras.

Kartais tiktai fizinės bausmės tampa svarbiausia saugos darbe priemone.

Tai paskui toje įmonėje visi statybininkai išmoko kaukes nešioti ir buvo drausmingi, ir netgi ir kitus pamokydavo, ko paprastai nebūna.

O kad vieni kitus mokytų, tai tas viršininkas irgi išmokė paprastai: kai pamatydavo, kad nors vienas be kaukės, tai netikėtai atlėkdavo ir išsyk vanodavo tuo strypu visus, nežiūrėdamas ir be perspėjimo. Tai visi suprato, kad geriau patiems išaiškinti naujokams, nes kitaip bus blogai, ir kaukes nešioti visur ir visada. Taip naujokams ir pasiūlydavo užsimauti kaukę, o jei naujokas atsikalbinėdavo, tai sutartinai duodavo jam per snukį ir tada jau naujokas nebeatsikalbinėdavo ir išmokdavo, kad kaukę reikia nešiot.

Statybininkai visada gerbia stiprius ir valingus žmones, todėl to viršininko patarimo ėmė klausyti ir kitus mokinti.

Mes neskelbsime tos firmos pavadinimo, nes nenorime turėti teisinių pasekmių ar padaryti blogą darbą, sutrukdydami darbo saugai. Bet patys galite nesunkiai išsiaiškinti, nes tik vienoje įmonėje statybininkai nešioja kaukes ar respiratorius.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.

  1. https://www.15min.lt/vardai/naujiena/lietuva/internautus-papiktino-kaukes-uz-64-eurus-jas-reklamaves-v-zizas-reze-su-pardaveju-bendrauju-per-kosmosa-1050-1283186