Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Kamitas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Kamitas (Camite), dar žinomas kaip CA, arba brombenzylcianidas, o tuo pačiu kartais dar trumpinamas kaip BBC - taigi jau senai užmirštos, tačiau puikiai veikusios ašarinės dujos, savo efektyvumu gal netgi lenkusios garsiąsias CN, tačiau kad gi labai toksiškos, kaip ir visi bromo junginiai, taip kad ilgainiui išnykusios.

Savo dirginančiais efektais kamitas yra ganėtinai panašus į CN dujas, tiktai turi ir geresnių savybių: nepakeliamos dozės dvigubai mažesnės, o garavimas - gan panašus, tai lengvai susidaro daug baisiau graužiantys ašarinių dujų garai. O ir aplinkoje sunkiau sklaidosi, o ir prie gerų dozių puikiai pažeidžia plaučius, sukeldamas staigų žmonių uždusimą su baigtimi gydomąjame morge.

Dar reikia pasakyti, kad daugelis tų visokių ašarinių dujų, kai jose chloras pakeičiamas bromu, ima veikti daugeriopai stipriau, tik vat dar ten yra bėdų - ir stabilumas nekoks, laikyti kanistruose ar kitose laikmenose nelabai ilgai gaunasi, nes chemiškai agresyvus, tai štai tokia neteisybė, kad geresni junginiai užleidžia vietą prastesniems...