Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Kainų palyginimas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Kainų palyginimas daugeliui atrodo kaip teisybė, bet išties tai viena iš dažniausių gudrybių arba netgi ir apgavysčių. Nes gi paprastai, kai lyginamos kainos, tai daugelis sugeba taip sumaliavot, kad atrodo, kad kažkur yra pigu, o išties tai būna brangu. Ir tada gaunasi, kad pas konkurentus išties tai pigiau, o čia tai brangiau, bet viskas atrodo kitaip, ir galų gale lieki apgautas.

Kaip ir bet kokiuose pirkimuose ir pardavimuose, taip ir čia svarbu suprasti vieną taisyklę: bet koks daiktas ir bet kokia prekė išties kainuoja tiek, kiek iš viso už jį sumokėjai įsigydamas, įskaitant ir nematomus kaštus. O kokia nors kaina gali būti tiesiog akių dūmimui.

Pavyzdžiui, jeigu kokioje nors internetinėje parduotuvėje pamatysite, kad tam tikras kompiuteris kainuoja 1000 eurų, o kitoje - 950 eurų, tai išties nebūtinai reiškia, kad pigiau yra ten, kur kaina yra mažesnė.

Gali būti, kad ten, kur kompiuteris kainuoja 1000 eurų, į kainą įskaičiuotas ir jo atvežimas, ir kad negana to, jūs tenai gausite dar ir kokią nors 7% nuolaidą, ir išvis jums tas kompiuteris kainuos 930 eurų. O štai toje pigioje parduotuvėje gali būti, kad atvežimas neįskaičiuotas į kainą ir kainuos 50 eurų, o tokios opcijos kaip "atsiimti parduotuvėje" išvis nėra, nes internetinis pardavėjas yra kažkoksai IT studentas, kuris jokios parduotuvės nei neturi.

Gali būti, kad yra dar geriau: tasai studentas tiesiog sukūrė puslapį, kuris daro užsakymus iš kokio nors didmeninio tiekėjo ir viskas. Ir tasai studentas nieko neturi ir nieko neparduoda pats, nes turi tiktai puslapį, o ne kokius nors kompiuterius. Ir išties viskuo prekiauja tas didmeninis tiekėjas, kuris tam studentui sumoka procentą. Ir čia gali būti, kad jei susižinosite, kas yra tasai tiekėjas, tai iš to tiekėjo ir nusipirksite pigiau.

Bet dažniausiai tai būna taip, kad paskelbia kas nors apie nuolaidas ir tada kainų palyginime lieka prekės be nuolaidų arba tik su vieno tiekėjo nuolaidomis ir tada visiems atrodo, kad pigiau pas vieną, o išties - jau seniai pigiau pas kitą.

O dar geriau, tai pirma padidina kainas, o paskui sumažina kainas ir tada sako, kad duoda 30% ar netgi 70% nuolaidą. Ir netgi su 70% nuolaida prekė gaunasi brangesnė, nei kitur.

Taigi, kai matote kainų palyginimą, tai žinokite, kad nebūtinai čia teisybė, nes gali būti, kad tą palyginimą tyčia padarė tam, kad jus apgautų. Nes tikėjosi, kad šitaip prekyba bus geresnė ir kad šitaip gausis kažkoksai pardavimų skatinimas.