Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Kaštai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Kaštai - čia šitaip visokie finansistai ir panašūs taip vadina išlaidas. Išties tai ir yra tiesiog tokios išlaidos, bet labai jau moksliškai finansiškai pavadintos, kad rimčiau skambėtų.

Yra trijų rūšių kaštai:

Šios trys kaštų rūšys kažkodėl nesiderina, nors visur yra pinigai, ir visur tie pinigai išeina, išsileidžia, prapuola ir tada lieka skolos.

Dar kartais būna paminimi tokie įšaldyti kaštai, bet čia jau proto knisimas, nes ne visai jie įšaldyti, o tiesiog prarasti.

O dar būna kaštai pagal pridėtinės vertės procesą. Tai tada viskas susiskirsto štai šitap, tai gaunasi kažkokia tai ABC apskaita:

Tai kadangi šitie visi savyje turi ir pastovius, ir kintamus kaštus, ir netgi investicijas, o tos investicijos ir visokie kiti kaštai dar ir būna bendri, tai išties čia toksai dalinimas jau būna šiek tiek iš lempos, nes niekas negali pasakyti, ar bendrai naudojamos patalpos labiausiai reikalingos pirkimams, gamybai ar pardavimams. Na, ir taip toliau.

Kai kurie pabando viską išskaidyti dar smulkiau, ir tada jau atsiranda dar detalesni kaštai, pavyzdžiui, tokie:

Bet kai labai nori suskaičiuoti tą mistinę savikainą, tai norisi prie jos priskaičiuoti daugiau, negu vien tiktai kintamus kaštus. Tai tada irgi atsiranda kažkokie ten papildomi skačiavimai, kaip čia prie tos savikainos dar kažką pripliusavus, pvz., išlaidas vadibininkų sunaudotam tualetiniam popieriui. Tai jei labai norisi, tai viską pripliusuoti gaunasi. Tokia štai ir susidaro kaštų apskaita.

Kai jau pereinama į visokias kaštų valdymo detales, tai atsiranda ir dar kelios kaštų rūšys, bet jau jos yra išvedžiojimais paremtos:


O dar be šitų būna ir dar kai kurie kaštai, kurie labai nervina visus vertelgas ir verslininkus, o kartais ir dar ką nors:

O jau visai kai koks nors ekonomistas pradeda teoretizuoti ir išvedžioti visokią filosofiją, tai tada jau atsiranda ir dar kokios nors kaštų rūšys, kurios praktikoje niekad nebūna naudojamos, nes versle niekas nesupranta, ką tokios sąvokos išvis gali reikšti, nes tokių tiesiog jokioje įmonėje nėra ir neturi būti:

O dar būna tokie, kurių mokina mokyklose, nes jie teoriniai, bet niekas niekur nenaudoja ir netgi suprasti negali:

O jau ten, kur išvis prasideda proto krušimas ir visokie tenai visai jau kaštai iš lempos: