Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Imperializmas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Imperializmas - tai įvairių didžiųjų valstybių ekspansija į aplinkui, vienaip ar kitaip užsigrobiant kitas valstybes. Užsigrobimas gali būti ir tiesiogiai karine jėga (kaip senovėje), ir visokiais politiniais ir ekonominiais metodais, per įtakos mechanizmus.

Griežtai ir rimtai žvelgiant - imperializmo esmė - tai kitų valstybių užgrobimas, kuriant imperiją - supervalstybinį darinį, kuris yra didesnis, nei šiaip kokiais nors natūraliais būdais atsirandanti valstybė. Būtent tasai nenatūralumas reiškia, kad kuriant imperiją atsiranda ir priespauda, ir smurtas prieš mažesnes, prie imperijos prijungiamas valstybes. Iš tų valstybių ir jų gyventojų atimamos dalis ar visos teisės, pvz., atstovavimo teisė ar ekonominė laisvė. Taigi, centrinės, imperijos pagrindą sudarančios valstybės galia yra auginama, išnaudojant ir apiplešiant, apvagiant tas valstybes, kurios prie imperijos buvo prijungtos.

Pagal leftizmą, imperialistinės yra tiktai tos šalys, kurios nėra komunistinės ar su komunizmu susijusios. O komunistinės ar susijusios šalys negali būti imperialistinės, nes jos atseit atneša visoms laisvę ir išvaduoja nuo imperializmo. Tai reiškia, kad visas komunizmas yra antiimperialistinis. Todėl jei kažkas priešinasi komunistiniam išvadavimui - tai reiškia, kad iš imperialistinių paskatų. Vadinasi, visos besipriešinančios šalys yra užgrobtos imperialistų.

Taigi, todėl Kinija ir Rusija, o taip pat anksčiau dar ir SSRS bei Jugoslavija nebuvo imperialistinės. O štai JAV, Vakarų Europa ir panašiai - tai viskas buvo imperialistinės šalys. Labiausiai imperialistinis yra NATO, nes NATO priešinasi komunistiniam išvadavimui.


1200px-Red stylized fist.svg.png
Tai tolerantiškas puslapis, nes Imperializmas - tai marksistinė leftizmo būtinybė kovoje prieš nusikalstamą imperializmą!

MarksizmasKlasių kovaImperializmasKultūrinė apropriacijaRadikalusis feminizmasRaudonosios lervosNaujoji KairėHerbert Marcuse1984LiumpenproletariatasRevoliucinė kovaPermanentinė revoliucijaACABAntifaAntiantiantifaAntiantiantiantiantifaSocialistaiGentrifikacijaEkspropriatorių ekspropriacijaApropriatorių apropriacijaAkseleracionizmasNeomarksizmas

Siaures koreja.png