Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

IRIX

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

IRIX - anoksai svajonių UNIX, katrą kadais seniai seniai sukūrė tokia Silicon Graphics. Anie tais laikais buvo baisūs Sun konkurentai, katrie vis aiškindavo, kad Unix sistemos turinčios būti ne tiktai visokios ten našios, o dar ir gražiai atrodančios bei patogios naudot. O tarp tų patogumų naudot, kažkokiu būdu SGI vis padarydavo taip, kad tos jų sistemos gaudavosi dar ir porą kart greitesnės. Taip kad tarpu įvairių UNIX būdavo maždaug taip, jog visos - kaip kokie DOS atrodo, o štai IRIX - tai kaip koks Mac, nors ir su visais ryškiausiais galingiausių UNIX navarotais.

Anais laikais SGI lindo į grafikos rinką, taip kad programų šitiems IRIX kompiuteriams buvo gyvas galas, įskaitant net ir natūralų Adobe Photoshop. O ir procesoriai ten buvo kaip reikalas greiti, ir ramo tokiame asmeniniame kompe būdavo maždaug 100, o kartais - netgi ir visą 1000 kartų daugiau, nei PC (ir čia mes nemeluojam, nes kokiais 1996 8MB būdavo įprasta, tuo tarpu į Octane buvo įmanoma susikišti 8GB, nors tai būtų kainavę kokią 6 ženklų sumą doleriais) ir išvis viskas buvo gerai. Ir dar ten desktopas pas juos buvo su OpenGL. Taip kad IRIX naudotojai atrodė visiems labai pasikėlę. Jie buvo netgi labiau pasikėlę, nei dabar yra pasikėlę visokie Mac savininkai.

Ale atėjo nauji laikai ir kontora nesugebėjo suvaldyt kažko, įklimpo į skolas, ėmė gaminti kažkokius paprastus PC, o paskui ir susibankrutavo, buvo išparceliuota gabalais, parduota ir nieko iš jos neliko. Taip tuo pačiu buvo uždaryta ir IRIX.

Dar buvo kalbų, kad gal SGI tą IRIX norėtų nuportinti ant naujesnių Intel procesorių, nes tikri pilnaverčiai iš pašaknų 64 bitai vienok, o ne šiaip kokie jums Linux atsiprašant, ale kad irgi gavosi taip, jog pakolei visokie 64 bitų PC išplito, tai visas tas SGI padalinys buvo jau senų seniausiai uždarytas ir dabar jau apie tai niekas negalvoja nieko.

Taip kad liko iš visos tos sistemos tiktai kažkokia XFS failų sistema, veikianti taip greitai, kad dabar visokie Lunix tegali melstis iš dėkingumo, kad SGI spėjo jiems tą atiduot į open source, o taip pat keistas toksai MaxX desktopas, kuris paskui pasivadino į 5dwm, [1], imituojantis 1994 metų gamybos SGI interfeisą, kuris reikia pripažint, vis dar patogesnis už visokius GNOME ar KDE, o kartu dar išlaikantis suderinamumą su kad ir durnais, bet visgi iki šiol neužmuštais industrijos standartais - Motif ir CDE.

Užtat dar pakol nevėlu, tai kiekvienas norintis vis dar gali kokiam nors eBay už visiškai pigiai juokingą kainą nusipirkti seną, ale vis dar žvėrišką Octane ar O2 kompą, kur visas IRIX suinstaliuotas. Ir tada pamatysit, kaip turi atrodyt realiai patogi UNIX sistema, o ne tie jūsų šūdini Linux ir BSD gaidžiai.

O dar pirmasis 3D pasaulis buvo padarytas irgi ant IRIX - ten buvo Alisa stebuklų šalyje su visokiais herojais ir dar kažkokie personažai, kur užsidėjus trimačius akinius būdavo galima vaikščiot ir su jais bendraut. Ir šitai buvo gal kokie dar 1985 metai ar tai koks tai panašus laikas, kai ant PC tebuvo paprastas DOS ir jokio grafinio interfeiso. O vienas toks pavaikščiojimas kainavo melejoną pinigų, nes tam reikėjo superkompiuterio.

Cha cha cha, tuose kompuose gi net ekrano rezoliucija būdavo įprasta kokia nors 5120x3840 ant 40 colių ekrano su visokiom skeilinamom vektorinėm ikonytėm, kurios realų dydį laikydavo, o ne susimažindavo iki neįžiūrimos dėmelės kaip ant kokio Windows, o jūs tokio monitoriaus su šitokia rezoliucija ir dabar negausit!


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.

  1. http://5dwm.org/