Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Lituanicon logotipas.jpg
Dėmesio dėmesio, didžiausias Lietuvos fantastikos festivalis - Lituanicon, vyks ir šiemet! Apsilankykite Lituanicon puslapyje, o taip pat užsiregistruokite ir FB evente!

Hipostezija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Hipostezija arba nutirpimas - būsena, kuri atvirkščia, negu hiperstezija. Pasitaiko, esant nervų sistemos pažeidimams, apsivartojus kai kurių narkotikų ar šiaip dėl kokių nors psichikos ligų.

Ryškiausias hipostezijos atvejis - anestezija, kai pacientas dalyje savo kūno nejaučia skausmo.

Kiek rečiau būna prarandama uoslė, regėjimas, skonio pojūtis ir pan., bet tai jau paprastai būna kiti sutrikimai, o ne kažkokios ten psichikos ligos. Bet ir psichikos ligos irgi būna, kad sukelia kokius nors juslių susilpnėjimus ar netgi visiškus praradimus.


Kažkokie istoriniai šūdai

Plačiai istoriškai žinomas atvejis, kai kažkokia ne tai šizofrenija, ne tai isterija sirgęs Adolfas Hitleris buvo praradęs regėjimą, o tas regėjimo praradimas buvo visiškai psichogeninės kilmės.

Kažkoksai šundaktaris, o tiksliau psichiatras, užsiimdinėjęs ne gydymu, o kokia tai psichoterapija, pripasakojo Hitleriui, kad jei jis praregės, tai reikš, kad jis didis genijus ir žmonijos išgelbėtojas, o į didybės maniją linkęs Hitleris nutarė, kad jis tikrai turi būti genijus. Todėl Hitleris kažkaip nusprendė, kad turi praregėti ir praregėjo. O kuo tai baigėsi - jau patys žinote.

O psichiatras tai buvo kažkoksai Edmund Forster. Geriau jau jis būtų Hitleriui amputavęs galvą.