Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Subskraibink Pipediją ant FB:

Hipermetamorfozė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Hipermetamorfozė - visiškas dėmesio pasimetimas, kai ir aktyvus paciento dėmesys (tas, kurį jis pats kreipia), ir pasyvus paciento dėmesys (tas, kurį aplinka užkabina) visiškai nestabiliai šokinėja nuo vieno dalyko prie kito, niekur neužsilaikydamas.

Čia, beje, reikia skirti tą nuo hiperprozeksijos: pastarosios atveju paciento dėmesys nušoka nuo kokio nors dalyko prie kito, nes tas kitas labai jau įdomus, ryškus ir taip toliau. Tuo tarpu hipermetamorfozės atveju viskas yra tiek pilna visokių dalykų, kad pacientas išvis į nieką dėmesio sutelkti nesugeba.

Būdinga, kad paciento sąmonė tokiu atveju pasidaro pasyvi ir tiesiog teka paskui visą įvykių srautą, už nieko neužsikabindama bent kiek pajuntamam laikui. Kaip rezultatas - pacientas visai negali į nieką susikoncentruoti, pradeda nesiorientuoti, bando kažkaip susivokti, bet nesėkmingai - o jau dėl to jį gali apimti dar ir pasimetimas. Kita vertus, dėl paties paciento pasimetimo, kai jis nesusivokia, kas vyksta, irgi neretai išsivysto aiški hipermetamorfozė, ypač jei dar i kokios nors haliucinacijos ar iliuzijos ima painiotis.

Paprastai hipermetamorfozė reiškiasi tada, kai pacientas smarkiai užsivedęs - dėl intoksikacijos kokiais nors stimuliantais ar psichodelikais, taip pat ir maniakalinės psichozės metu, o taip pat prie visokių smegenų infekcijų ar šiaip kokio nors oneiroido.