Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Globe Asimi

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Dar visai šviežias tanklaivis MV Astorga ruošiasi iš dokų išplaukti į jūrą, o paskui bus pervadintas į Globe Asimi. Jis dar nežinojo, kas jo laukia

Globe Asimi - garsusis tanklaivis, katras sukėlė pačią didžiausią naftos produktų katastrofą, kokia tik yra buvusi Baltijos jūroje kada nors. Vežęs 16 tūkstančių tonų mazuto, užplaukė ant seklumos ir perlūžo perpus, taip išliedamas visą tą naftos produktą į audringus vandenis. Tai buvo 1981, o nuo tų laikų jau praėjus išitisiems 3 dešimtmečiams, liekanos kažkokios vis dar jūroje guli. Tai liūdna vieta tenai, nes 1986 ten pat paskendo ir toksai vokiečių laivas Rudolf Breitscheid.

Bet tai grįžtant prie mūsų to Globe Asimi, tai jis išties buvo pastatytas dar 1960, Astillers De Cadiz laivų statykloje ir tapo seniausios Ispanijos naftos kompanijos Espanola De Petroleos nuosavybe, kurią ši įmonė ir užsiregistravo MV Astorga pavadinimu Bilbao uoste. Bet tai kai tanklaivis atitarnavo, buvo parduotas kažkokiai pusiau britų, pusiau graikų kontorai, įregistruotai Gibraltare ir užvadintai, kaip "Cantabria Shipping Ltd.", katra laivą eksploatavo prastai, tad jau po metų sugebėjo užsikraut mazuto ir paskandinti Klaipėdoje, taip užteršdama pajūrį neįtikėtinais kiekiais naftos atliekų.

Tai paskui tuos 16 tūkstančių tonų išsiliejusio mazuto, persimaišiusio su auksinių kopų smėliu kareiviai ir šiaip visokie inteligentai keletą metų iš pajūrio valė ir vežė sunkvežimiais į kažkokius ten Kretingos miškus netoli Šventosios, tai dabar visokie ekologai keikiasi, nes paaiškėjo, kad niekur tasai mazutas nedingo, o iš smėlio suvežto išsisunkęs, vidury miškų sudaro ištisus ežerus, kuriuose skęsta ir dūsta visokie augalai, paukščiai ir kiti gyviai[1].

Ir čia dar visai šviežias vėlgi Astorga plaukia jūroje, o vėliau jis visvien bus pervadintas į Globe Asimi. Štai tada jis ir sužinos, kas jo laukia...

Čia dar kad viskas neatrodytų taip baisiai, tai visi 29 jūrininkai per tą katastrofą išsigelbėjo sėkmingai. Tiksliau, ne patys išsigelbėjo, bet buvo išgelbėti, tačiau visvien gyvi liko.

Dar galim čia pridėti, kad bendri nuostoliai tada buvo suskaičiuoti kaip 80 milijonų JAV dolerių, kas dabartiniais pinigais sudarytų maždaug milijardą, kitaip tariant, panašiai, kaip tie, kuriuos sukėlė Snoras.

Ir dar galim čia pridėti, kad kadangi laivo pavadinimas skamba labai beprasmiškai, tai spauda jį dažniausiai sudarko, todėl vis pavadina tai "Globe Asami", tai "Globe Assimi", tai dar kaip nors panašiai, bet tiktai ne taip, kaip išties tasai laivas vadinosi.

Techniniai Globe Asimi duomenys

 • Pastatymo data: 1960
 • Savininkai:
  • Espanola De Petroleos (1960-1980), kaip Astorga
  • Cantabria Shipping Ltd (1980-1981), kaip Globe Asimi
 • Žuvimo vieta: Klaipėda
 • Vandentalpa: 19 tūkstančių tonų
 • Ilgis: 170 metrų
 • Įgula: 29 žmonės


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.

 1. http://www.alfa.lt/straipsnis/10407982/Prie.Sventosios..sovietmecio.tersalai=2010-09-10_11-03/