Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Gira

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Štai tokie laimingi žmonės geria girą iš bačkos

Gira - natūralus gėrimas, beveik kaip alus, tik silpnesnis, beveik be alkoholio. Daugelio labai mėgstama, nes skani ir gaivinanti, o ir sveika, su vitaminais, ir šiaip yra natūrali ir ekologiška, aišku, su sąlyga, kad tikra, o ne parduotuvinė.

Tikra gira daroma labai paprastai: paimama sudžiūvusios senos duonos, ana orkaitėj prakaitinama, kad visai jau tamsiai ruda pasidarytų, tada su vandeniu tos plutelės sumaišomos, dar kokio jei išeina salyklo pridedama, o jei neišeina - tai ir nepridedama, o tik cukraus įberiama, pavirinama, o paskui duodama atšalt. O jau į atvėsusį vandenį pripilama mielių ir tykiai ramiai paliekama. Kitą dieną, jei mielės buvo geros ir greitai augo, jau galima ir gert, nors geriau visgi palaukti kokias 2 ar 3 dienas - tada burbuliukų padaugėja. Kad nuosėdos nusėstų, po parauginimo verta pastatyt kur nors šaltai, tai tada dar geriau būna.

O dar daugelis prisimena, kaip prie ruso buvo geriau, tai buvo gražūs tarybiniai laikai ir visur gatvėse pasitaikydavo geležinių bačkų ant ratų, kur gira prekiaudavo. Tai toji gira būdavo atskiesta vandeniu, o ir šiaip neretai papuvusi, bet kadangi vaikystės atsiminimai ir nostalgija, tai labai visi prisimena su džiaugsmu, kaip tiesiai vietoje iš alaus bokalų gerdavo girą gatvėje.