Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Georgijus Dekanidzė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
 Crystal Clear app help index.png 
Bent dalis šiame straipsnyje išdėstytos faktinės medžiagos kelia abejones, o jei tiksliau - panašu į šyvos kumelės sapną.
Įtariame, kad čia tik gandai apie alternatyvią realybę, su šiuo pasauliu (aprašomais faktais, įvykiais, daiktais ir žmonėmis) neturintys nieko bendra. Todėl paskelbtas paneigimas, kuris viską neigia.
Konkrečias pastabas skaitykite straipsnio aptarime. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti ir papildyti tinkamais faktais!

Georgijus Dekanidzė, dar žinomas, kaip Žora - 2010 numiręs Vilniaus Brigados steigėjas irgi kūrėjas. Kai jo sūnus Borisas Dekanidzė suorganizavo žurnalisto Vito Lingio žmogžudystę, už kurią greitai buvo sučiuptas, Žora pasiuto ir žadėjo susprogdinti Atominę elektrinę, tą pačią, kuri Ignalinoje.

Būtent Georgijaus ir Boriso dekanidzių sukurta "Gamybos ir komercijos firmų asociacija", besireklamavusi Vilniaus globėjais ir netgi atvirai spaudoje ir reklamose besiskelbianti - "Mes valdome Vilnių", išties ir buvo ta pati Vilniaus Brigada, siūliusi verslui pačias įvairiausias paslaugas - pradedant apsauga ir baigiant investicijomis.

Bandymas susprogdinti Ignalinos AE

Taigi, kaip jau minėjom čia - Georgijus Dekanidzė, gręsiant, kad jo sūnų nuteis mirties bausme, ėmėsi veiksmų Ignalinos AE sprogdinimui. Bet šitas faktas taip ir nebuvo įrodytas teismuose, nors iš Vokietijos spec. tarnybų ir buvo gauta informacija apie tai, kad teroristinis aktas bus įvvykdytas, jei Borisui Dekanidzei bus skirta mirties bausmė.

Kaip paaiškėjo, vokiečių žvalgyba veikė žymiai geriau už vietinę teisėsaugą. 1994 lapkričio 14, praėjus vos 4 dienoms po mirties bausmės skyrimo teisme, keli papirkti atominės elektrinės darbuotojai sustabdė abu reaktorius. Tai turėjęs būti įspėjimas, kad "jei neatšauksit bausmės - patys matot, kad ir neapsaugosit". Policija ir VSD ėmėsi masinių saugumo priemonių, areštų, sulaikymų ir t.t., tad teroristinio akto grėsmė visgi buvo sustabdyta. O tai turėtume dabar Lietuvoje savą Černobylį.

Kas tiesą sakant nenuostabu, turint omeny, kad berods 1992 iš tos pačios Ignalinos AE buvo pavogta netgi naujutėlė branduolinio kuro kasetė, sverianti 270 kg ir esanti branduolinėje apskaitoje ir kaip sakant, už devynių užraktų. Tai bene metai praėjo, kol galų gale ta vagystė buvo pripažinta - galutinai gi tik po to, kai tos kasetės pardavėjai sučiupti su visa kasete buvo - irgi tik užsienio žvalgybų dėka.

Sklando versija, kad Borisas Dekanidzė buvo paleistas į laisvę su svetimais dokumentais, mainais į tai, kad Ignalinos AE liks nesusprogdinta.