Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Gegužės 1

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Gegužės 1" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gegužės 1 arba dar vadinamas pervomajus (o kaip tarybiniais laikais visokie kalbainiai aiškindavo - gegužinės) - tai visuotinė darbo liaudies šventė ir speciali socdemų išrasta nedarbo diena, kad žmonės žinotų, už ką jiems balsuot reikia, taip kad kiekvienas varguolis dabar gali džiaugtis.

O dar tai yra mėnesio Gegužės diena, kuri yra žymima skaičiumi 1. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Gegužės 1 diena dažniausiai būna kartą per metus, Gegužės mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 30 ir prieš Gegužės 2 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • Первомай.
  • 2007 metais šią dieną buvo paskelbtas NK-95 manifestas ir taip gavosi lietuviška Naujoji kairė. Vienok visa ta Naujoji kairė ilgai neišsilaikė ir jau po kelerių metų ėmė byrėti ir subyrėjo.
  • 2009 metais Vilniuje vyko Gatvės muzikos diena, Taizė susitikimas, Lietuvos lenkų sąjungos dvidešimtmečio renginys ir motociklininkų sezono atidarymas.
  • 2009 metais žmonės tarė: "Nemokėkime už jų krizę, nepasiduokime jų peršamoms iliuzijoms, kurkime savo ateitį patys! Surenkime TRIUKŠMINGAS gegužės 1-osios eitynes ir parodykime valdžiai, kad netylėsime, jei ji ir toliau mus skurdins! Renkamės gegužės 1 d., 11:45 val. ant Žvėryno pėsčiųjų tilto. Prašome atsinešti muzikos instrumentų ar daiktų, kuriais galima kelti triukšmą. Pageidautina pasipuošti juodais rūbais."


Dar apie Gegužės 1

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Gegužės 1: