Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Fosgenoksimas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Fosgeno oksimas)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Fosgenoksimas arba CX, dar žinomas, kaip dichlorformoksimas, fosgeno oksimas ar dichlorformaldoksimas - tai toksai iš naujesnių cheminių ginklų, kuris kaip pagerintas koks nors ipritas ar liuizitas, bet universalesnis ir šiaip stipriau veikiantis, o be to greitai išsisklaidantis, taip kad labiau tinkamas panaudojimui kare, nes visus galima greitai užnuodyti ir tą teritoriją užimti.

Dar čia jus turime informuoti, kad fosgenoksimas yra primityvus visai junginys, kuris užsirašo formule Cl2CNOH, o dar primena kažkiek fosgeną, tik pastarasis yra dar primityvesnis.

O dar fosgenoksimas yra ne skystis, o tokie kristalai, kurie labai lakūs ir prie kambario temperatūros garuoja taip, kad ore jo garų būna pakankamai, kad žmogus numirtų, pakvėpavęs vos kelias minutes. Bet kad geriau prie odos liptų, tai tuos kristalus ištirpina visokiuose tirpikliuose, o jau tada išpurškia.


Fosgenoksimo poveikis

Dėl kiek kitokio ir įvairesnio poveikio fosgenoksimas kartais vadinamas ne odą pažeidžiančiu cheminiu ginklu, kaip kad ipritas, o bėrimus sukeliančiu, nes jei kiekiai pernelyg maži, tai susidaro kažkokios ten egzemos ir išbėrimai ant odos, o pūslių su pūliniais gali ir neatsirasti. Bet kai kiekiai didesni, tai atsiranda ir pūslės visokios, ir pūliniai, ir šiaip visokie ten dalykai.

O dar negana to, fosgenoksimas labai lakus, taip kad ne tik odą pažeidžia, bet ir plaučius, o jei žmogus be dujokaukės, tai plaučius pažeidžia labai greitai ir sėkmingai. Ir šiaip dar nunuodija. Ir visi numiršta. Ir dar prieš numirdami, kosti kraujais, kriokia iš skausmo ir labai kankinasi.

O odą pažeidžia fosgenoksimas truputį kitaip, nes visada pradžioje būna bėrimas. O tik paskui ima toje vietoje vystytis smulkutės pūslelės. O dar paskui prasideda audinių nekrotizacija ir pūliavimas, kartu augant pūslelėms, taip kad tos pūslelės būna ne vandeningos, kaip nuo iprito, o balkšvos ir pūlingos. Ir negana to, paskui jos ypatingai lengvai pasigauna infekcijas ir dar labiau pūliuoja.

Dar čia turim pasakyti, kad fosgenoksimas labai dirgina akis ir veikia panašiai, kaip ašarinės dujos jau prie tūkstantį kartų mažesnės koncentracijos, negu ta mirtina, o tai reiškia, kad jei nenumirsit nuo supūliavimo ir plaučių pažeidimų, tai jei būsit be dujokaukės, tai numirsit nuo skausmo, net jei visiškai nemirtiną dozę gausit.