Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Fantazmai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Fantazmai - čia panašiai kaip konfabuliacijos, bet su fantastiniu turiniu ir labai smagios. Pacientai prisifantazuoja visokių stebuklingų ir įspūdingų įvykių, o paskui kitiems pasakoja, o klausytojai klausosi ir stebisi.

Fantazmai neretai turi ir kriptomnezijų, ir pseudoreminescencijų požymių, bet dėl savo specifiško ryškumo išskiriami į atskirą simptomų rūšį.

Paprastai išskiriamos lygiai dvi specifinės fantazmų rūšys:

  • Isteriniai fantazmai - čia būdinga, kad siužetai labai neįprasti, intriguojantys, o neretai dar ir su visokiomis meilėmis beigi erotika. Pacientai šiose istorijose atrodo kaip nuostabūs, puikūs ir visaip kaip tobuli herojai, keliantys ir pagarbą, ir susižavėjimą. Tokio tipo fantazmai būna pas asmenis, kurie šiaip jau neturi kokių nors atminties sutrikimų, tačiau linkę į visokius fantazavimus, kliedesius. Tai tipiški simptomai prie reaktyvinių psichozių, isterinio tipo psichopatijos o taip pat ir prie klasikinės isterijos.
  • Paralitiniai fantazmai - artimi fantastinio pobūdžio konfabuliacijoms, tačiau pasižymi grubiu durnumu ir absurdiškumu. Pasitaiko prie demencijos, kai kurių narkotinio apsvaigimo būsenų, savo esme - tiesiog pacientas prisigalvoja apie realybę visokio idiotiško absurdo, bet tas prisigalvotas absurdas būna apie praeitį, atstojantis atsiminimus. Paralitiniai fantazmai vadinami paralitiniais, nes būdavo tipišku simptomu prie progresyvinio paralyžiaus.