Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Eretinis sužadinimas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Eretinis sužadinimas - tam tikra sužadinimo rūšis, būdinga oligofrenija ir iš dalies autizmu sergantiems pacientams, kai šie ima elgtis nesąmoningai, mėto daiktus, rėkia, nerišliai gestikuliuoja ir panašiai.

Eretinis sužadinimas paprastai būna susijęs su paciento negebėjimu prisitaikyti prie situacijos ir kartu negebėjimu paaiškinti savo poreikių, norų ar baimių. Bandydamas kažkaip išreikšti savo nerimą ir nesugebėdamas jo paaiškinti, ligonis galų gale atsiduria situacijoje, kur jo subjektyviai matomos grėsmės tampa nenumaldomomis, o susitaikyti su tuo jis negali. Rezultate prasideda kognityvinis disonansas ir frustracija, dėl kurio pacientas smarkiai susijaudina ir ima elgtis neadekvačiai.

Kaip tipiškas variantas - pvz., autizmu sergantis pacientas gali bijoti eiti pas gydytoją, įsivaizduodamas, kad tai jam kelia pavojų. Sužinojęs, kad teks eiti pas gydytoją, pacientas gali bandyti paaiškinti, kad nenori, tačiau nemokėdamas to paaiškinti, susiduria su problema: aplinkiniai jo nesupranta ir nenori girdėti jo prieštaravimų ir baimių. Todėl pacientas bando protestuoti rėkdamas, daužydamas daiktus, save žalodamas ir panašiai.

Eretinis sužadinimas gydomas tramdomaisiais marškiniais ir aminazinu.

Kai kurie pseudomokslinį humanizmą praktikuojantys psichologai siūlo tiesiog bendrauti su pacientais, atsižvelgti į jų mąstymą, tačiau kaščenitai teigia, kad tai neefektyvu, nes patikrintos priemonės veikia patikimiau.