Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Emanuelis Goldšteinas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Emanuelis Goldšteinas (angl. Emmanuel Goldstein) - garsus filosofas, revoliucionierius ir Ingsoc įkūrėjas, kuriam teko bėgti ir slapstytis nuo Didžiojo Brolio, kai šis nutarė valdžią pasiimti vienvaldiškai.

Išties visa Ingsoc ideologija, kuria buvo paremta 1984 metų pavyzdžio socialinė sistema, buvo sukurta ne ko kito, o paties Emanuelio Goldšteino - didžiojo socialistinio mąstytojo, atradusio kaip sukurti kompromisą tarp kapitalizmo ir komunizmo, vienu metu palaikant ir monopolijas, ir įvedant totalinį visų gerybių perskirstymą bei visuomenės kontrolę.

Visos Emanuelio Goldšteino idėjos buvo aprašytos legendinėje knygoje, pavadintoje "Oligarchinio kolektyvizmo teorija ir praktika", o šia knyga vadovaujantis ir buvo įvestas visos Okeanijos valdymas. Tuo pat metu knyga buvo įslaptinta, nes Ingsoc nereikėjo, kad kas nors sužinotų.

Vėliau, tiesa, sklandė gandai, kad gal išties to Goldšteino ir nebuvo, o ir išgalvotas jis tik tam, kad atsirastų koks priešas - šitaip gi galima būtų visokius protestuotojus lengvai atsekti ir identifikuoti. Gi kiti sako, kad kaip tik šitai ir yra melas, skirtas visiems apmulkint.

O dar sako, buvo toksai Leonas Trockis, tai išties anas ir buvo tasai Goldšteinas...