Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Ekonomistai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Ekonomistas)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Ekonomistai - tai tie patys šarlatanai, kurie skleidžia kliedesius bet kokius, kad tiktai patenkintų kokios nors grupuotės interesus. Nes kokia nors grupuotė jiems moka už tai, kad jie tuos interesus patenkintų. Nuo paprastų egzpertų tuo ir skiriasi, nes šiaip egzpertai savo teorijas kuria ir skleidžia ne dėl pinigų, o dėl kažkokių ideologinių paskatų.

Čia visas reikalas paprastas: didesnėms korporacijoms ir verslo grupėms kartais prireikia tam tikrų įstatymų, norint pinigų daugiau išlupti, tačiau tokie įstatymai neretai būna visai nepatinkantys tiems, kas dėl jų nukentės. Bet kad tie nukentėsiantys nepradėtų kelti triukšmo, surengiamos propagandos akcijos, kuriose visokiais būdais krušamas protas būsimoms aukoms apie tai, kaip joms būtina tuo ekonominius dalykus priimti ir su jais susitaikyti.

Puikiausiu pavyzdžiu būti galėtų kokie nors mokesčiai, kur koks nors Raimundas Kuodis ar Rūta Vainienė peza apie tai, kad jau dabar esą Lietuvoje yra kažkokie progresiniai mokesčiai, o jei jau kas nors tikrus progresinius mokesčius įvestų, tai visi kas turi pinigų, pabėgs iš šalies, o to pasekoje visi tie, kas pinigų turi mažai - numirs iš bado. Aišku, kad potekstė čia yra aiški, kaip aišku, ir kokia ta potekstė čia yra. Vienok eilinė ekonominė teorija, nei daugiau, nei mažiau.

Kitas variantas - įvairiarūšiai pasakotojai, esą pagal Keynes valstybė turinti kuo daugiau pinigų prispausdinti, o tai esą išspręsią visas bėdas, nes pinigų trūkumas - visų bėdų priežastis. Paprastai tokie aiškintojai užmiršta apie žodį "hiperinfliacija" taip pat gerai, kaip ir apie dabartinės krizės priežastis. Vienok šitus aiškintojus dažnai labai mėgsta bankai, nes pagal tai reikia išdavinėti kuo daugiau paskolų.

Dar kiti aiškina, kad reikia mokesčius didinti, nes esą mokesčių didinimas dar niekam žalos neatnešė. Šitas teorijas neretai skleidžia Aušra Maldeikienė, nežinanti, kad būtent per mokesčius SSRS visus kaimiečius suvarė į kolūkius, o tiems, kas visgi priešinosi, kėlė bylas už mokesčių nemokėjimą, o tada veždavo į Sibirą. Vienok tas mokesčių didinimo teorijas itin mėgsta tie, kas gyvena iš biudžetinių pinigų - ypač visokie valdininkai bei į juos panašūs.