Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Egidijus Kūris

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
 Crystal Clear app help index.png  Bent dalis šiame straipsnyje išdėstytos faktinės medžiagos kelia abejones, o jei tiksliau - panašu į šyvos kumelės sapną.

Įtariame, kad tai - mažų mažiausiai gandai apie alternatyvią realybę, su šiuo pasauliu (aprašomais faktais, įvykiais, daiktais ir žmonėmis) neturintys nieko bendra.
Konkrečias pastabas skaitykite straipsnio aptarime. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti ir papildyti tinkamais faktais!

Egidijus Kūris

Egidijus Kūris - buvės Konstitucinio Teismo pirmininkas, savo jėgas bandęs kaip TV apžvalgininkas - publicistas (voblin!). Dar garsus tuo, kad dėl draugų grupei "reikiamo" teismo sprendimo gali savaip iškraipyti lietuvių kalbos žodžius, "atitinkamai" interpretuoti bet kokį konstitucijos straipsnį. Dėl šios savo savybės savo metu buvo labai vertinamas, bet vėliau buvo išmestas į politinį šiukšlyną, šiuo metu radęs prieglaudą Vilniaus Universitete, kur toliau savo kreivomis kalbomis mulkina studentus.

Egidijus Kūris išpopuliarėjo visuomenėje per apkaltą, kai pasitelkė kažkokią spiritisitę - tautinę Konstitucijos dvasią (tautosakoje daugiau žinomą kaip "Konstitucijos šmėkla") ir Paksą pavertė "politiniu lavonu"...

Egidijaus Kūrio vadovavimo laikais Konstitucinis teismas tapo politiniu įrankiu. Pavyzdžiui, kada rinkimus į prezidentus emigrantų balsais pralaimėjo gerbiama Kazimiera Prunskienė, tada iki tol galiojusios dvigubos pilietybės suteikimo nuostatos pripažintos antikonstitucinėmis teismo pirmininkui Egidijui Kūriui iškraipius vieną Lietuvių kalbos žodį "atskirais" atvejais paverčiant jį "išimtinai retais" atvejais. O kas graudžiausia - konstitucijos žodžio iškraipymui užteko vieno Egidijaus Kūrio parašo, o šios melagystės atstatymui reikia visos tautos referendumo... Egidijui Kūriui sukūrus ir įdiegus Konstitucijos interpretavimo pagal "dvasią" tradiciją dabar Konstituciją galima sukioti taip kaip reikia "draugų grupei", ar net pagal politinius užsakymus...

Dar tokių gandų kartą atradom, kad Egidijaus Kūrio tėvas Pranas Kūris pačiais juodžiausiais sovietizacijos ir Leonido Brežnevo stagnacijos laikais buvo vienas okupacijos ramsčių: nuo 1977 iki pat 1991 metų – LTSR teisingumo ministras, Lietuvos komunistų partijos centro komiteto narys.

Iš Egidijaus Kūrio biografijos viešai žinoma, kad 1983 m., būdamas ketvirto kurso studentas, E. Kūris jau antrus metus buvo kandidatas į Tarybų Sąjungos Komunistų partijos (TSKP) narius. Tuo pačiu – Teisės fakulteto komjaunimo organizacijos sekretorius, VU komjaunimo komiteto narys, Lenino rajono komjaunimo komiteto revizijos komisijos narys, Lenino stipendijos stipendininkas. Jos buvo skiriamos tik patiems pažangiausiems ir politiškai patikimiems sovietų režimui studentams.

1983 metų birželio 22 d. Teisės fakulteto partinės organizacijos atviro susirinkimo metu svarstytas ketvirto kurso 3 grupės studento E. Kūrio priėmimas į TSKP gretas. Rekomendavo (tuo metu būtina procedūra) prodekanas Zenonas Namavičius ir docentas Alfonsas Čepas bei visas VU komjaunimo komitetas. doc. Alfonsas Čepas patvirtino, kad E. Kūris tikrai vertas būti priimtas į partiją. „Jis pilnai atitinka reikalavimus, keliamus TSKP nariui. Rekomenduoju jį priimti į TSKP narius ir prašau draugus komunistus palaikyti šią mano rekomendaciją“. Vienbalsiai nutarta E. Kūrį priimti į šlovingosios TSKP gretas – balsavo 32 TSKP nariai ir 8 kandidatai.


O patsai Egidijus Kūris dar žinomas, kaip garsiojo TSPMI steigėjas, susietas su valstybininkais.